Apple chystá nový MacBook a iPad, ktoré zmenia najpodstatnejšiu časť zariadenia

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nové Apple zariadenia

V čínskych správach, ktoré cez víkend vydal známy analytik Ming-Chi Kuo, sa podľa portálu 9to5Mac píše, že nové Apple zariadenia budú používať mini-LED displeje. Ako prvé ich podľa dostupných informácií využijú pripravované high-end (najdrahšie a najlepšie) MacBooky a iPady.

apple logo
Zdroj: wallpapermaiden.com

Displeje na týchto zariadeniach by sa mali skladať zo zhruba 10 000 LEDiek. To je omnoho viac ako 570 LEDiek, ktoré bude používať monitor Apple Pro Display XDR za 6 000 dolárov.

Ming-Chi Kuo verí, že Apple dal prednosť mini-LED technológií preto, lebo je podobne kvalitná ako OLED panely, no nie je tak náchylná na poškodenie z dôsledkov nadmerného používania. Navyše, Samsung vládne trhu s OLED displejmi, zatiaľ čo pri mini-LED displejoch si budú môcť nájsť iných dodávateľov, ktorí nie sú ich priamou konkurenciou.

Mini-LED panely sú veľmi drahé, pripravované MacBooky a iPady by preto taktiež mali mať veľkú cenovku. Podľa všetkého pôjde o top profesionálne zariadenia. Tablet by mal vyjsť v prvom štvrťroku 2021, pričom laptop bude nasledovať o štvrťrok neskôr.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zdroj: 9to5mac.com, Ming-Chi Kuo

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -