BMW príde už čoskoro na trh s novým automobilom. Čím je špeciálny?

Nenechajte si ujsť

Nové auto BMW M340 xD Touring

Nové auto BMW M340 xD Touring – Nemecká automobilka príde už začiatkom roka 2020 s novým automobilom radu 3, ktorý bude tak trochu špeciálny. Nový Touring BMW M340 xD si budeme môcť vychutnať len u nás v Európe, zatiaľ čo v Amerike majú smolu.

Jedná sa o novo predstavený Touring s pohonom všetkých štyroch kolies. Čo sa týka motorových špecifikácií, zatiaľ nemáme nič oficiálne oznámené.

Podľa stránky bmwblog by sa pod kapotou mal nachádzať ten istý motor ako pri predošlých modeloch X3 a X4 M340d. Malo by teda ísť o trojlitrový diesel, ktorému budú dopomáhať dve turbá. Auto by malo mať až 326 konských síl.

Nové auto BMW M340 xD Touring
Zdroj: leithcars.com

Nové BMW v tejto špecifikácii si budeme môcť zakúpiť len v Touring verzii s pohonom všetkých štyroch kolies, takže ak ste sa tešili na ďalšiu prepracovanú zadokolku z dielne BMW, nič také nečakajte.

Ak sa pýtate, ako rýchlo auto zvládne zrýchlenie z 0 na 100 km/h, ani na túto otázku sa zatiaľ nevie presná odpoveď. Ak bude auto naozaj obsahovať motor ako X3 alebo X4 M340d, malo by ísť o 4,9 sekundy. Avšak, hovorí sa aj o tom, že táto novinka bude o niečo ľahšia, takže by sme sa pokojne mohli dočkať času okolo 4,5 sekundy.

Skvelé rodinné auto

Touring je už dlhé doby veľmi populárna verzia auta pre väčšie rodiny, v kufri nájdeme veľa miesta a naukladáme tam v podstate čokoľvek. No, samozrejme, s motorom, ktorý dosahuje 326 konských síl sa vieme na cestách aj poriadne zabaviť. A s dieslovým motorom na dlhších cestách ušetríme oproti benzínu nejaké to euro. Ak spojíme príjemné s užitočným, vznikne z toho tento krásny automobil z dielne automobilky BMW.

BMW M340 v benzínovom prevedení
BMW M340 v benzínovom prevedení Zdroj: motor1.com

Kedy by sa auto mohlo predstaviť a akú môže mať cenovku?

Podľa neoficiálnych informácií by sa nový rad 3 mal predstaviť už v marci roku 2020. Ak je táto informácia pravdivá, stať by sa tak mohlo na prestížnom medzinárodnom autosalóne v Ženeve.

A cena? Klasický benzínový automobil má v Nemecku cenovku 63 250 €, takže očakávame, že luxusné BMW M340 xD touring bude o pár desiatok tisíc eur drahšie.

Zdroj: bmwblog.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -