Nové Avatar filmy odhalili jedinečné názvy! Chystá sa James Cameron potopiť Marvel?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nové Avatar filmy odhalili jedinečné názvy!

Ťažko sa tomu verí, no od historického vydania filmu Avatar ubehlo už takmer desaťročie. Dnes je doslova legendárny. Nielen že bol v príprave naozaj dlhé obdobie, no jeho vydanie v mnohých ohľadoch prepísalo históriu kinematografie. Avatar bol tak neuveriteľne úspešný, že sa nerozpráva o jeho troch Oscaroch, ale ohromných tržbách, ktoré sa vyšplhali na vyše 2,7 miliardy dolárov. To je viac ako 10-dňový hrubý domáci produkt celej Slovenskej republiky. Absolútne šialenstvo.

pokračovania Avatara sú natočené
Zdroj: themarysue.com

S takýmto číslom bolo nevyhnutné, aby sa začalo vyvíjať pokračovanie. A to prakticky ihneď po vydaní originálu. Ako sme sa už dávnejšie dozvedeli, z univerza Avatar nás čakajú ďalšie štyri filmy, ktoré si pozrieme ešte do roku 2025. Informácie sú naozaj miniatúrne a poväčšine sa odrážame len z dohadov a nedôveryhodných zdrojov. To sa však dneškom mení! Odhalili sa nám totižto názvy nadchádzajúcich filmov, ktoré nebudú niesť len čísla 2, 3, 4 a 5, ale slová zasadené hlboko do mytológie Pandory. Čo si to pre nás James Cameron chystá?

Nadchádzajúce štyri Avatar filmy budú mať takéto jedinečné názvy:

  • Avatar: The Way of Water (2020)
  • Avatar: The Seed Bearer (2021)
  • Avatar: The Tulkun Rider (2024)
  • Avatar: The Quest for Eywa (2025)
Zdroj: plantbasednews.com

Mal by sa Marvel obávať?

Prečo do toho ťahať Marvel? To má jeden absolútne jednoduchý dôvod: toto štúdio je momentálne kráľom filmovej produkcie. Pred desiatimi rokmi naštartovalo najúspešnejšie filmové univerzum v histórii, ktorému Avatar nemohol konkurovať. Prečo? No predsa preto, lebo Avatar nie je univerzum, ale len jeden príbeh so začiatkom a koncom. Práve to sa však onedlho zmení.

Po roku 2025 sa Avatar nepochybne zaradí medzi gigantov ako Marvel, Star Wars, Harry Potter atď., pretože ho budeme vnímať ako jednu z najväčších filmových sérií v histórii. Z Jamesa Camerona bude najlepšie zarábajúci režisér, scenárista a producent. Práve preto sa musí mať Marvel na obzore. Súčasný cyklus MCU, DCEU a Star Wars, ktorý je v prekvapivej symbióze, totižto bude výrazne narušený.

black panther tržby avatar
Zdroj: avatarmovie.com

Všimli ste si však, že som ani raz nepoužil slovo „konkurencia“? Takzvaného slona v miestnosti si mnohí z nás neuvedomili. Ešte nedávno bola jednou z horúcich tém diskusia o nadobudnutí Foxu – ktorý vlastní práva na Avatara. Ako vieme, korporačný boj vyhrala spoločnosť Disney, ktorá, samozrejme, vlastní aj Marvel Studios. Títo dvaja giganti teda nebudú proti sebe bojovať. To ani zďaleka. Miesto toho budú Marvel a Avatar pracovať „pod jednou strechou“ a spoločne sa postarajú o to, aby tento priemyselný gigant ovládol svet. Ak všetko pôjde podľa plánu, už o pár rokov bude mať Disney vo vlastníctve tri najhodnotnejšie filmové série v histórii – MCU, Star Wars a Avatar.

Obchod medzi Disney a 20th Century Fox
Zdroj: simpsons.wikia.com

Čo na to vravíte? Myslíte si, že Avatar sa už o pár rokov pripojí k najväčším sériám histórie kinematografie, alebo bol jeho úspech jednorázový? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -