Hernú sériu Call of Duty doplní ďalší kúsok. Activision potvrdil dátum vydania, ako aj vývojársky konflikt

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Nové Call of Duty bolo potvrdené, ale vývojárske štúdio Activision zatiaľ odmieta poskytnúť akékoľvek informácie o hre, vrátane toho, kto sa o hru postará.

Populárna akčná franšíza nepoľavuje a jej takmer 20-ročná púť poteší hráčov aj v tomto roku. Síce sa ich posledné vydanie s názvom Black Ops Cold War stretlo s niekoľkými problémami, to už nič nezmení na fakte, že sa niečo chystá.

Call of duty: Modern Warfare trailer
Zdroj: nme.com

Nové Call of Duty sprevádza vývojársky konflikt

Spoločnosť Sledgehammer mala vydať hru zo série Call of Duty v roku 2020, ale po tom, čo sa údajne vydávala za spoločnosť Raven Software, s ktorou boli v partnerstve, hra prešla zásadnými zmenami. Do konfliktu sa pridalo aj vývojárske štúdio Treyarch a vlastným vydavateľom z Activision oznámili, že ďalší kúsok príde do hernej série COD o rok skôr, ako sa pôvodne očakávalo.

Neskôr bola hra od Sledgehammer prerobená na Black Ops, hneď ako sa do projektu dostal Treyarch. Zatiaľ čo Activision riešil multiplayer a zombie mód, Raven Software sa zaoberal kampaňou. Hra nakoniec v roku 2020 vyšla (Cold War), ale do veľkej miery tento konflikt poznačil budúcnosť celej hernej série.

nové Call of Duty Cold War
Zdroj: theverge.com

Kto sa o hru nakoniec postará?

Vyššie popísaný vývojový chaos spôsobil to, že nie je jasné, ktorý vývojár bude vyvíjať ďalšie Call of Duty s dátum vydania 2021. Vydavateľ hry zvyčajne pri takomto vyhlásení ponúkne množstvo informácií (kto je vývojár, premisy o kampani a iné), no nič z toho sa nestalo. Activision však po tomto konflikte rozviazal partnerskú zmluvu so spoločnosťou Sledgehammer, ktorá sa na projekte podieľať nebude.

Okrem toho nepoznáme ani to, či sa bude hra vyvíjať len na konzoly novej generácie PlayStation 5 a Xbox Series X/S, alebo si ju vychutnáme aj na predchádzajúcej generácii konzol.

Zatiaľ vlastne nevieme vôbec nič, no pre rok 2021 bolo potvrdené nové Call of Duty. A keďže sa hry z tejto série po väčšine času objavujú vždy koncom leta, na ďalšie informácie si ešte budeme musieť chvíľu počkať.

Čo hovoríš na nové Call of Duty, ktorého vývojára ešte stále nepoznáme? Dočkáme sa ho skutočne v roku 2021? Názor nám môžeš zanechať dole v komentároch.

Zdroj: edge.media-server-com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -