Najnovšie Call of Duty je zadarmo. Stiahnuť si ho môžete už dnes

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nové Call of Duty: Warzone je určite zaujímavý kúsok do zbierky. Dokonca je zadarmo

Spoločnosť Activision oznámila nové Call of Duty: Warzone. Bude sa jednať o bezplatnú Battle Royale hru, ktorá bude postavená na základe najnovšieho Call of Duty: Modern Warfare. Pôjde preto samozrejme o strieľačku z pohľadu prvej osoby. Hra bude dostupná ako na PC, tak aj na kozoly PlayStation 4 a Xbox One. Hra je pritom dostupná už od 10. marca. Podarí sa novému titulu preraziť voči silnej konkurencii?

Podľa uverejneného traileru si budete môcť zahrať jeden z dvoch herných módov. Prvým je klasický Battle Royale mód, v ktorom bude súťažiť až 150 hráčov na obrovskej mape.

Ďalším je mód s názvom Pluder. V tomto móde je cieľom hráčov dokončiť zápas s najväčším počtom peňazí, ktoré sa dajú získavať prehľadávaním mapy, zabíjaním ostatných hráčov alebo dokončením herných kontraktov. Oba tieto módy sa budú hrať na mape s názvom Verdansk.

Zaujímavosťou a aj výhodou voči konkurencii je široký sortiment hrateľných vozidiel od ozbrojených vozidiel po vrtuľníky. Áno, presne tak, v novom CoD si môžete zalietať po mape so svojím vlastným vrtuľníkom. Môžeme sa preto domnievať, že v hre sa bude nachádzať veľké množstvo vozidiel najmä kvôli rozsiahlej mape.

call of duty: warzone helicopter
Zdroj: forbes.com

Ďalšou zaujímavou mechanikou, ktorá sa nenachádza v žiadnej z predchádzajúcich Battle Royale hier, je tzv. Gulag. Keď prvýkrát v zápase zomriete, ocitnete sa vo väzení s ostatnými zabitými hráčmi. Následne budete musieť bojovať proti inému hráčovi v súboji 1v1. Ten, kto vyhrá, sa môže pripojiť naspäť do hry, ak však prehráte, vaši spoluhráči si vás budú musieť vykúpiť za herné peniaze.

Je potrebný ďalší Battle Royale?

Neviem, či je potrebné priniesť na trh ďalšiu hru zo žánru Battle Royale, ale možno Activision prinesie na trh nové herné mechaniky. Hra si určite svoje publikum nájde, ale otázkou zostáva, na ako dlho. Warzone môže pokojne dopadnúť ako Battle Royale mód Danger Zone pre Counter Strike: Global Offensive, ktorý momentálne nehrá takmer nikto. Uvidíme a úspešnosť hry posúdi snáď len čas. Všetko potrebné sa dovtedy dozviete na oficiálnej webstránke.

Zdroj: theverge.com, engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -