Celé MCU sa posúva; Disney ohlasuje nové dátumy vydania ich filmov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Letná filmová sezóna je oficiálne mŕtva. Kiná vrátane tých slovenských ostávajú zatvorené a koronavírus zapríčinil, že si niekoľko tohtoročných filmov pozrieme až v roku 2021. Takmer všetky nadchádzajúce filmy dostávajú nové dátumy premiér a niektoré z nich dokonca preskakujú vydanie v kinách a prichádzajú priamo na digitálne platformy.

To však v prípade veľkých hollywoodskych trhákov očakávať nemôžeme, pretože také veľké straty si štúdiá nemôžu dovoliť. Jedným z takých je napríklad Disney, ktoré presunulo takmer všetky svoje premiéry. Medzi ne samozrejme patria aj filmy z Marvel Cinematic Universe a od bývalého štúdia 20th Century Fox.

MCU film Black Widow
Zdroj: screenrant.com

Nové dátumy vydania MCU filmov

Väčšina týchto filmov bola stiahnutá z plánu premiér bez toho, aby sme sa dozvedeli náhradný dátum vydania. To Disney konečne mení a my sa tak dozvedáme skoro všetky nové dátumy, ktoré si môžeme zapísať do kalendárov. Začneme teda filmami od štúdia Marvel Studios, ktoré pristúpilo presne na to riešenie, ktoré sme očakávali. Celý Marvel Cinematic Universe sa totiž posúva o jeden dátum. Black Widow po novom uvidíme 6. novembra 2020, pričom tento dátum pôvodne patril filmu The Eternals.

Domino efekt teda zapríčinil, že sa posunuli aj takmer všetky ostatné filmy. The Eternals tak uvidíme 12. februára 2021, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings príde 7. mája 2021 a Doctor Strange in the Multiverse of Madness sa posúva na 5. november 2021. Thor: Love and Thunder kvôli tomu príde až 18. februára 2022. Dátum vydania filmu Black Panther 2 ostáva na 8. máj 2022, zatiaľ čo Captain Marvel 2 dostala dátum 8. júl 2022. Zatiaľ je otázne, kedy sa dočkáme oficiálneho oznámenia a dátumu dočká aj Spider-Man 3.

Mulan
Zdroj: newsjizz.in

Disney a 20th Century Studios

Čo sa týka priamo filmov od Disney, tak Mulan uvidíme 24. júla 2020. Tento dátum pôvodne obsadzoval Jungle Cruise, ktorý sa kvôli tomu posúva až o celý rok. Jeho nová premiéra je naplánovaná na 20. júna 2021. Očakávaný návrat obľúbeného dobrodruha vo filme Indiana Jones 5 bol pôvodne naplánovaný na leto 2021. Po vzore Jungle Cruise je však tiež preložený až o celý rok na 29. august 2022.

Štúdio 20th Century Studios sa tiež dočkalo nových plánov. Snímka Free Guy s Ryanom Reynoldsom bola z 3. augusta 2020 presunutá na 11. december 2020. Podobne je na tom aj film The French Dispatch od režiséra Wesa Andersona, ktorý prinesie štúdio Searchlight Pictures. Dočkať sme sa ho dali 24. augusta 2020 a novým dátumom premiéry je 16. október 2020.

Free Guy
Zdroj: centrumher.eu

Jediné filmy distribuované Disney s pôvodným dátumom vydania ostávajú Soul od štúdia Pixar (18. jún 2020), muzikál West Side Story od režiséra Stevena Spielberga (17. december 2020) a The Last Duel od Ridleyho Scotta (25. december 2020). Nakoniec tu máme snímky, ktorým nebol pridelený žiaden nový dátum vydania.

Tými sú Noví Mutanti, Woman in the Window, Antlers a The Personal History of David Copperfield. Počítame s tým, že sa Noví Mutanti po všetkých tých problémoch a odkladoch ani nedočkajú vydania v kine a prídu priamo na digitálne platformy. Podobne dopadne aj Artemis Fowl, ktorý namiesto kín vyjde na Disney+ a už čoskoro majú odhaliť jeho dátum vydania.

Pri väčšine filmov ide o americké dátumy vydania, pričom na Slovensku väčšinou vychádzajú filmy o deň skôr (vo štvrtok). Presný plán premiér zatiaľ nebol určený slovenským distribútorom.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

5 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -