TOP 10: Filmy a seriály, ktoré v júli jednoducho nesmiete zmeškať na HBO GO

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

TOP 10: Filmy a seriály, ktoré si v júli musíte pozrieť na HBO GO

Nový mesiac je tu, a ako ste si už mohli zvyknúť, aj na začiatku júla 2020 vám predstavíme filmy a seriály, ktoré jednoducho nesmiete zmeškať na streamovacej platforme HBO GO. Zoznam desiatich najočakávanejších titulov môžete v komentároch doplniť vašimi očakávaniami: na ktorú z 10 noviniek sa tešíte najviac?

Ľadové kráľovstvo II / Frozen II – 20:00, 5. júl

Elsa, Anna, Olaf, Kristoff a Sven v dlhoočakávanom pokračovaní úspešnej animovanej komédie štúdia Disney. Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo.

Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš silné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve 2 musí dúfať, že sú dostatočné…

Terminátor: Temný osud / Terminator: Dark Fate – 21:45, 5. júl

Linda Hamilton ako Sarah Connorová a Arnold Schwarzenegger ako Terminátor T-800 sa vracajú vo svojich ikonických úlohách. Pod filmom, ktorý priamo nadväzuje na prvé dve časti, sú podpísaní James Cameron a Tim Miller, ktorý režíroval skvelého Deadpoola.

V epickej bitke proti zdanlivo neporaziteľnému nepriateľovi budú Sarah pomáhať Grace (Mackenzie Davis), hybrid človeka a androida, a starý dobrý Terminátor T-800 (Arnold Schwarzenegger). Aj tak však bude prevaha na strane ich nepriateľa…

Ad Astra – 20:00, 12. júl

Po Martanovi, Gravitácii, Prvom kontakte a ďalších výnimočných filmoch z prostredia vesmírnych staníc je tu Ad Astra. Ocitáme sa v 22. storočí – ľudstvo zjavne prežilo koronavírus, globálne otepľovanie i svoje premnoženie a dokázalo kolonizovať Mesiac aj Mars. Lenže následne začnú ohrozovať život na Zemi a ľudstvo vôbec explózie okolo Neptúna, najviac vzdialenej planéty slnečnej sústavy, ktorú obiehajú ľuďmi osídlené satelity…

Astronaut Roy McBride (Brad Pitt) teda musí vyraziť na nebezpečnú prieskumnú misiu naprieč nemilosrdným vesmírom. Trebárs odhalí pravdu o svojom profesijnom vzore, teda o vlastnom otcovi (Tommy Lee Jones) a jeho expedícii, ktorá sa pred tridsiatimi rokmi stratila kdesi vo vesmíre.

Godzilla II: Kráľ monštier / Godzilla: King of the Monsters – 20:00, 19. júl

Po celosvetovom úspechu filmov Godzilla a Kong: Ostrov lebiek prichádza ďalšia kapitola z Monsterverza: Godzilla II: Kráľ monštier. V novom akčnom dobrodružstve sa Godzilla postaví zoči voči najznámejším príšerám v histórii pop kultúry.

Príbeh sleduje hrdinské úsilie členov kryptozoologickej agentúry Monarch odraziť útok gigantických tvorov, vrátane impozantnej Godzilly, ktorá čelí prerastenému motýľovi – Mothre, vtáčiemu Rodanovi, ale aj svojmu najväčšiemu nepriateľovi, ktorým je trojhlavý drak Kráľ Ghidorah. Keď tieto predpotopné druhy, považované za mýty a stáročia ukrývané po celej planéte, opäť povstanú, začne sa boj o nadvládu a existencia ľudstva bude visieť na vlásku.

Le Mans ’66 / Ford v Ferrari – 20:00, 26. júl

Pozoruhodný príbeh amerického konštruktéra, vizionára Carrolla Shelbyho (oscarový Matt Damon), a neohrozeného britského vodiča Kena Milesa (oscarový Christian Bale).

Tí dvaja sa spolu vydali do boja proti fyzikálnym zákonom i svojim osobným problémom. Pre Ford Motor Company vytvorili revolučné pretekárske vozidlo a v najťažšom motoristickom závode na svete, francúzskom 24 hodín Le Mans, zvrhli roku 1966 z trónu dovtedy bezkonkurenčné pretekárske vozidlá Enza Ferrariho. Nemusíme snáď dodávať, že táto neskutočná dráma sa skutočne stala…

Penny Dreadful: Mesto anjelov / Penny Dreadful: City of Angels – 21:00, 3. júl

Penny Dreadful: Mesto anjelov, spin-off pôvodného seriálu Penny Dreadful z prostredia viktoriánskeho Londýna, sa odohráva v Los Angeles roku 1938, v spoločenskom a politickom napätí.

Keď mestom otrasie hrozná vražda, zapletú sa detektív Tiago Vega (Daniel Zovatto) a jeho partner Lewis Michener (Nathan Lane) do príbehu, ktorý odráža bohatú históriu Los Angeles, a to od budovania prvých diaľnic a tradičného mexicko-amerického folklóru, po nebezpečné špionážne akcie tretej ríše a rozmach rozhlasových bohoslužieb. Onedlho musí Tiago zápasiť s mocnými silami, ktoré ohrozujú celú jeho rodinu.

Perry Mason – 20:00, 6. júl

Los Angeles roku 1931. Zatiaľ čo sa zvyšok krajiny stretáva s veľkou hospodárskou krízou, toto mesto prekvitá. Ropa! Olympijské hry! Zvukový film! Evanjelický zápal! A tiež únos dieťaťa, ktorý sa veľmi nepekne zvrtne. Každý niečo skrýva, každý má nejaký tajný zámer – a každý je vinný…

Dramatický seriál, inšpirovaný postavami z kníh spisovateľa Erlea Stanleyho Gardnera, obsadený niekoľkými držiteľmi prestížnej ceny Emmy, sleduje počiatky kariéry Perryho Masona, najväčšej právnickej legendy americkej literatúry. Tomu sa naskytne príležitosť ujať sa prípadu desaťročia…

Miliardy V. / Billions V. – 21:00, 6. júl

Držitelia Emmy a Zlatého glóbusu Paul Giamatti a Damian Lewis excelujú v dráme o mocenskej politike v newyorskom svete veľkých financií. Ostrieľaný prokurátor Chuck Rhoades (Giamatti) sa dostane do ostrého stretu s ambicióznym kráľom špekulatívnych investičných fondov Bobbym Axelrodom (Lewis).

Obaja využívajú všetku svoju moc, vplyv a taktiku, aby sa navzájom prechytračili. V tomto aktuálnom, provokatívnom seriáli ide totiž o miliardy.

Kvíz / Quiz – 20:00, 11. júl

Trojdielnou britskú minisériu Kvíz inšpiroval škandál okolo Charlesa a Diany Ingramových, ktorí sa kedysi pokúsili o „kolosálnu lúpež“ vo vedomostnej súťaži Chcete byť milionárom?.

Deviateho septembra roku 2001 boli major Ingram, jeho žena Diana a Tecwen Whittock, komplic v publiku, obvinení z podvodného pokusu získať milión libier vo vtedy vôbec najpopulárnejšej televíznej súťaži sveta. Manželia podfukári boli pred súdom za to, že ich komplic v publiku pokašlával, aby naznačil správne odpovede na otázky moderátora relácie Chrisa Tarranta.

Pokémon: Detektív Pikachu / Pokémon: Detective Pikachu – 20:00, 8. júl

Je tu najpopulárnejší popkultúrny fenomén všetkých generácií – pokémoni. Okrem obľúbenej elektrizujúcej príšerky Pikachu, ktorý sa predstaví v úlohe detektíva, sa vo filme predvedie aj množstvo iných pokémonov s unikátnymi schopnosťami aj povahami.

Príbeh začína záhadným zmiznutím špičkového detektíva Harryho Goodmana. Táto udalosť prinúti jeho syna Tima pátrať po tom, čo sa stalo. Pri odhaľovaní záhady mu asistuje detektív Pikachu, otcov parťák, rozkošný a vtipný supersliedič. Novovzniknutá dvojica je ako stvorená na spoluprácu, keďže Tim je jediným človekom, ktorý rozumie reči svojho pokémonského partnera, zatiaľ čo ostatní počujú len známe „pika – pika“. Čaká ich obrovské dobrodružstvo.

Tak čo, na ktoré filmy a seriály sa v júli 2020 tešíte najviac na streamovacej službe HBO GO? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: HBO

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -