TOP 29: Nové filmy a seriály, ktoré si tento mesiac nesmiete nechať ujsť

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nové filmy a seriály v novembri 2021 na HBO GO

Nemáte čo pozerať? Nebojte sa, zachránime vás! V tomto zozname vám predstavíme nové filmy a seriály, ktoré si čoskoro môžete pozrieť aj doma prostredníctvom streamovacej služby HBO GO.

Čarodejnice / The Witches

Oscarový režisér Robert Zemeckis (Forrest Gump, Návrat do budúcnosti, Na lane a ďalšie) prispôsobil modernému publiku obľúbený príbeh Roalda Dahlanesmrteľnej literárnej legendy. Malá sirota (Jahzir Bruno) sa na konci roka 1967 presťahuje k svojej milujúcej babičke (Octavia Spencer) do mestečka v Alabame – Demopolis, kde dvojica narazí na zdanlivo očarujúce, ale diabolské čarodejnice.

Babička nášho mladého hrdinu odvezie do luxusného prímorského letoviska, ale bohužiaľ tam dorazí práve pred snemom čarodejníc, na ktorom hlavná čarodejnice
(Anne Hathaway) zhromaždila všetky kolegyne z celého sveta, aby uskutočnila svoje hanebné plány.

Mesto lží / City of Lies

„Povinné čítanie“ všetkých milovníkov rapu! Detektív losangeleskej polície Russell Poole (Johnny Depp) nedokáže vyriešiť svoj najväčší prípad – vraždy hudobných legiend Tupaca Shakura a Christophera Wallacea prezývaného Notorious B.I.G, ktorí boli nezávisle na sebe zastrelení v rokoch 1996 a 1997. Prípad zostáva aj po dvadsiatich rokoch otvorený.

Reportér Jack Jackson (Forest Whitaker), ktorý sa zúfalo snaží zachrániť svoju povesť a kariéru, sa snaží zistiť dôvod. Vyhľadá Poolea a spoločne sa snažia prípad konečne uzavrieť. Poole odhaľuje neuveriteľný príbeh o moci, korupcie a zločinu a Jackson rozpletá sieť škandálov a podvodov. Neúnavne pátrajú po pravde. Rozbijú základy losangeleskej polície? V čom tkvelo spojenie medzi LAPD a nahrávacou spoločnosťou Death Row Records? A ako dopadne boj o ich vlastnú záchranu?

Ammonite

V 40. rokoch 19. storočia hľadá kedysi uznávaná Mary Anning fosílie na nehostinnom pobreží mora, aby ich predajom zarobila na živobytie pre seba a svoju chorľavú matku. Ponuku bohatého turistu nato, aby počas jeho neprítomnosti zasväcovala do svojej práce jeho manželku Charlottu, z finančných dôvodov nemôže odmietnuť.

A hoci si s bohatou paničkou spočiatku zásadne nerozumejú, postupne sa medzi nimi začne vytvárať silné puto, ktoré ich donúti pozrieť sa do očí pravde o tom, čo k sebe naozaj cítia. Francis Lee po úspešnej mužskej romanci z prostredia anglického vidieka Na konci sveta obrátil svoju pozornosť k milostnému vzťahu medzi dvoma ženami. Inšpiroval sa životom paleontologičky Mary Anning a do hlavných úloh obsadil Kate Winslet a Saoirse Ronan.

Happiest Season

Jedinečný feel good movie s témou tajnej lesbickej lásky! Prvé stretnutie s rodinou vašej priateľky môže byť náročné. A ešte ťažšie je plánovať žiadosť o ruku na každoročnej štedrovečernej večeri jej rodiny – pričom jej príbuzní ani nevedia, že je lesba.

Keď sa Abby (Kristen Stewart) dozvie, že Harper (Mackenzie Davis) ich vzťah pred rodinou tajila, začne o nej pochybovať… Sviatočná romantická komédia Šťastné a veselé zachytáva pestrú škálu emócií spojených s túžbou po prijatí zo strany rodiny, snahou byť verný sám sebe a odhodlaním nepokaziť si Vianoce.

Succession III.

Seriál s deviatimi cenami Emmy na konte, vytvorený na Oscara nominovaným Jesseom Armstrongom (Politické kruhy), skúma témy moci, politiky, peňazí a rodiny. Pojednáva o bohatej dysfunkčnej rodine, na čele ktorej stál donedávna Logan Roy (Brian Cox), generálny riaditeľ jedného z najväčších mediálnych a zábavných konglomerátov na svete.

Logan Roy, ktorého na konci druhej sezóny oklamal syn Kendall, sa v úvode tretej série nachádza v nebezpečnej pozícii a snaží sa zaistiť rodinné, politické a finančné spojenectvo. Napätie rastie a hrozí, že sa neľútostná korporátna bitka zmení v rodinnú vojnu… V novej sérii sa predstaví aj Adrien Brody a Alexander Skarsgård.

Nesvoja V. / Insecure V.

Tvorkyňa, scenáristka a hlavná hviezda seriálu Nesvoja – Issa Rae, nominovaná za svoju úlohu dvakrát na Zlatý glóbus, sa vracia na HBO v piatej sérii. Komediálny seriál sleduje okrem iného priateľstvo dvoch súčasných černošiek, rovnako ako ich nepríjemné zážitky a pikantné strasti.

Kým si kliesnia cestu medzi zákernými úskaliami profesionálneho i osobného života v Los Angeles, najlepšie kamarátky Issa (Rae) a Molly (Yvonne Orji) čelia ako dve černošky popierajúce všetky stereotypy najrôznejším výzvam.

Larry, kroť sa XI. / Curb Your Enthusiasm XI.

HBO uvádza jedenástu sériu seriálu ovenčeného cenou Emmy a Zlatým glóbusom. Scenárista, producent a komik Larry David predstavuje…scenáristu, producenta a komika Larryho Davida! So snahou čo najvernejšie zachytiť realitu sleduje každá časť Davida, ako sa stretáva s fiktívnymi aj reálnymi osobnosťami.

Trebárs s Jeffom Garlinom (ako manažérom Jeffom Greenom), Susie Essman (predstavujúcu Jeffovu ženu), Cheryl Hines (stvárňujúcu Larryho bývalú manželkou Cheryl) a J.B. Smoove (v úlohe Larryho spolubývajúceho Leona), ktorí sa vracajú v dobre známych úlohách.

Britannia III.

Epická vizionárska dráma pokračuje v napínavej tretej sérii, ktorá sleduje rímsku inváziu do Británie. Bezohľadný a ľstivý generál Aulus Plautius je viac ako inokedy odhodlaný dobyť túto mýtickú krajinu na najsevernejšom cípe Rímskej ríše. Mocných druidov už zlomil a rozdrvil, ale jeho hlavná úloha, zajať a zabiť Vyvolenú, je pre neho stále nedosiahnuteľná…

Keď sa proti nej začnú zhromažďovať ďalšie sily, je Cait zraniteľnejšia, než si myslí. Je otrasená udalosťami z druhej série a trápi sa poslaním Vyvolenej. Ale možno vôbec uniknúť svojmu osudu?

Biely lotos / The White Lotus

Vitajte medzi bohatými bielymi (šialenými) ľuďmi, ktorých predkovia ukradli domorodcom krajinu, zabíjali ich a potom ich potomkov donútili tancovať pre svoje potešenie… Šesťdielna satirická miniséria HBO z dielne Mikea Whitea („Moje nové Ja“ z produkcie HBO) sa odohráva v luxusnom havajskom letovisku a sleduje viac či menej neznesiteľných hotelových hostí počas ich týždennej odpočinkovej a omladzujúcej dovolenky v raji.

S každým ďalším dňom vychádza najavo, že zdanlivo dokonalí turisti, usmievaví zamestnanci hotela aj samotný idylický rezort na rozprávkovom ostrove Maui majú aj svoju temnejšiu stránku.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -