TOP 29: Nové filmy a seriály, ktoré si tento mesiac nesmiete nechať ujsť

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Axios IV.

Hlavné udalosti nasledujúceho týždňa z oblasti politiky, biznisu a technológií. Témy, ktoré tvoria budúcnosť.

Očakávajte mediálne pokrytie veľkej aktuálnej témy, krátke dokumentárne filmy, rozhovory s najvýznamnejšími osobnosťami a dôveryhodné prehľady v zhustenom formáte, ktoré sa dajú zdieľať.

Love Life II.

Nevtieravý romantický seriál Love Life zachytáva cestu od prvej lásky až k tej poslednej, a súčasne sleduje, ako nás ľudia, s ktorými sa v jej priebehu stretávame, ovplyvňujú a formujú, kým s niekým z nich nezostaneme už navždy. V každej sérii tejto komediálnej antológie hľadá iný hlavný hrdina svoju životnú lásku.

Druhá séria sa zameriava na Marcusa Watkinsa (William Jackson Harper), ktorý sa dostáva z niekoľkoročného vzťahu so ženou, ktorú považoval za svoju vyvolenú. Potom, čo náhle stratil pevnú pôdu pod nohami, sa vydáva hľadať lásku svojho života. Hoci sa domnieval, že už ju dávno našiel…

Doom Patrol III.

Najdivnejšia skupina superhrdinov zo sveta DC – Cliff Steele alias Robotman (Brendan Fraser), Larry Trainor alias Negative Man (Matt Bomer), Rita Farrová alias
Elasti-Woman (April Bowlbyová), Crazy Jane (Diane Guerrerová) a Victor Stone alias Cyborg (Joivan Wade) sú späť. Tretia séria začína konfrontáciou Dorothy (Abi Montereyová) so Sviečkarom, ktorá vedie ku zdrvujúcej strate.

Doom Patrol sa ocitá na zložitej križovatke a každý jej člen sa snaží čeliť tomu, kým je a kým chce byť. A všetko sa ešte viac skomplikuje, keď v stroji času dorazí Madame Rouge (Michelle Gomezová) s veľmi špecifickým poslaním, len keby si na neho pamätala.

Severné vody / The North Water

Výborná päťdielna miniséria stanice AMC nielen pre divákov, ktorých nadchol arktický mysteriózny seriál Teror (2018). Vo Veľkej Británii a v arktickej pustatine koncom päťdesiatych rokov 19. storočia sa odohráva príbeh bývalého vojenského chirurga Patricka Sumnera (Jack O‘Connell), ktorý sa prihlási ako lodný lekár na veľrybársku výpravu do Arktídy.

Na palube stretáva harpunára Henryho Draxa (Colin Farrell), brutálneho zabijaka, ktorého obludné správanie má pôvod v krutom svete, v ktorom vyrastal. Summer sa snaží uniknúť svojej temnej minulosti a na strastiplnej ceste s psychopatickým vrahom sa ocitá v drsnom mužskom svete. Zvádza boj o prežitie v arktickej pustatine a snaží sa nájsť vykúpenie.

Wild Republic

V neprebádanej oblasti na úpätí Álp prechádza skupina mladistvých delikventov špeciálnym vzdelávacím programom, ktorý ich má opäť začleniť do spoločnosti. Jeden z nich náhle zomrie násilnou smrťou a nikto netuší, čo sa stalo. Mladí ľudia stoja pred ťažkým rozhodnutím – majú počkať, kým zločin vyšetria úrady? Alebo radšej utiecť a vziať svoj osud do vlastných rúk?

Po zlých skúsenostiach s políciou neveria, že sa s nimi bude zaobchádzať spravodlivo. Utekajú do hôr, na najvyššie vrcholky Álp. Zdá sa to beznádejné, kým nenarazia na zložitý jaskynný systém, kde sa ukryjú pred vetrom, počasím i prenasledovateľmi. Tam si založia vlastný štát.

Hliadka / The Watch

Seriál sleduje skupinu odpadlíkov z Mestskej hliadky, ktorí musia prekonať sami seba a nájsť guráž k záchrane sveta. Trollovia, vlkolaci, čarodejníci a ďalší vláštni hrdinovia čelia diabolskému plánu na vzkriesenie obrovského draka. Nastane koniec sveta v podobe, v akej ho poznajú?

Zábavný a napínavý seriál od scenáristu a výkonného producenta Simona Allena je inšpirovaný postavami zo známej knižnej fantasy Plochozem od Terryho Pratchetta. Tešiť sa môžete na Samuela Elánia, poslednú aristokratku lady Sibylu Berankin, naivného, ale odvážneho Karotku, tajomného Angua, geniálnu forenznú znalkyňu Pleskot aj osobité stvárnenie Smrťa!

Veľká II. / The Great II.

Tony McNamara (scenárista Favoritky nominovaný na Oscara) prichádza s druhou sériou antihistorickej, žánre ohýbajúcej, vtipnej výpravy naprieč Ruskom 18. storočia. Katarína Veľká sa konečne ujíma ruského trónu. Zosnovať prevrat proti manželovi jej pripadalo ťažké, ale nebolo to nič v porovnaní s oslobodením krajiny, ktorá o slobodu nestojí.

Katarína sa púšťa do vojny so svojím dvorom, vojskom a dokonca aj s vlastnou matkou, aby priniesla Rusku osvietenie. Bojuje aj so svojím srdcom, keď sa z nenávideného manžela Petra pomaly stáva… Väzeň? Spojenec? Milenec? Katarína si nakoniec uvedomí, že ak chcete zmeniť svoju krajinu, musíte jej najprv dovoliť, aby zmenila vás. A že stať sa „Veľkou“ vyžaduje obrovské úsilie.

Roswell: New Mexico III.

Prichádza už tretia séria populárneho seriálu žánru science fiction! Rodáčka z Roswellu Liz Ortecho sa pred desiatimi rokmi po smrti milovanej staršej sestry rozhodla všetko opustiť. Jej otec však ochorel a ona sa vracia do turistickej atrakcie v Novom Mexiku, aby sa k nemu nasťahovala.

Po príchode sa Liz stretne so svojou pubertálnou platonickou láskou Maxom Evansom, ktorý teraz pracuje pre miestnu políciu. Chémia medzi nimi je okamžitá a elektrizujúca. Liz však čoskoro odhalí, že Max je mimozemšťan a po celý život skrýval svoje nadprirodzené schopnosti aj tie, ktorými disponujú jeho nepozemská sestra Isobel a kamarát Michael Guerin…

Čo robíme v temnotách III. / What We Do in the Shadows III.

Seriál natočený (okrem iného aj čerstvým držiteľom Oscara za najlepší scenár, režisérom Králička Joja – Taikaom Waititim) v dokumentárnom štýle. Seriál nazerá pod pokrievku každodenných, alebo skôr každonočných životov troch upírov „žijúcich“ už stovky rokov na Staten Islande. Samozvaným vodcom skupiny je bojovník a dobyvateľ z Osmanskej ríše – Nandor Neúprosný.

Potom je tu britský upír Laszlo – tak trochu darebák, švihák a frajer, ako o sebe s obľubou hovorí – a Nadja, zvodkyňa, pokušiteľka a upírska verzia Bonnie od Clyde v Lászlovom podaní. Po nečakanej návšteve ich temného pána, baróna Afanasa, sa upíri majú vrátiť k tomu, čím boli po svojom príchode na Staten Island poverení – teda ku kompletnému ovládnutiu nového sveta.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -