Drake, Gorillaz či KHANS. Dnešný deň sa nesie v znamení nových albumov!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nové hudobné albumy nám zlepšili dnešné ráno

Určite sa všetci zhodneme na tom, že vstávanie s hudbou je vždy krajšie. Či už ste si dnes išli po vysvedčenie alebo jednoducho pracujete, dnešok si môžete zlepšiť hneď niekoľkými novými hudobnými albumami. Kanadský raper Drake vydal svoj dlho očakávaný album Scorpion, legendárna skupina Gorillaz sa po roku ozvala s doskou The Now Now a slovenská „new wave“ trojica KHANS vydala svoj debut s názvom Ku Hviezdam a Nikdy Späť. Poďme sa teda na každý z troch vymenovaných albumov pozrieť trocha bližšie!

Drake – Scorpion

Drake - Scorpion
Zdroj: djbooth.net

Začneme asi najzaujímavejším albumom tohto rána. Po svojom beefe s raperom Pusha T vydáva Drake nový album, ktorý ma neuveriteľných 25 skladieb. Ešte včera večer vydal kanadský raper prostredníctvom svojho Instagramu tracklist, ktorý je rozdelený na dve časti. Presne tak, jedná sa o dvojitý album. Hodina a pol nových skladieb obsahuje spolupráce s menami ako JAY-Z, Michael Jackson, Ty Dolla $ign a Static Major. Áno, vidíte dobre – Na albume sa nachádza aj nevydaná skladba kráľa popu, Michaela Jacksona. Okrem iného sú na albume aj známe piesne ako „God’s Plan“ alebo „I’m Upset„. Album je rozdelený na žánre Hip Hop a R&B.

A-Side
01. Survival
02. Nonstop
03. Elevate
04. Emotionless
05. I’m Upset
06. God’s Plan
07. 8 Out of 10
08. Mob Ties
09. Can’t Take a Joke
10. Sandra’s Rose
11. Talk Up f. JAY-Z
12. Is There More

B-Side
01. Peak
02. Summer Games
03. Jaded
04. Nice for What
05. Finesse
06. Ratchet Happy Birthday
07. That’s How You Feel
08. Blue Tint
09. In My Feelings
10. Don’t Matter to Me f. Michael Jackson
11. After Dark f. Static Major & Ty Dolla $ign
12. Final Fantasy
13. March 14

Gorillaz – The Now Now

Gorillaz - The Now Now
Zdroj: twitter.com

Po takmer roku sa so svojim šiestym štúdiovým albumom hlási aj legendárna skupina Gorillaz. Na elektronickej/R&B doske si pre nás pripravili celkovo 11 skladieb, pričom niekoľko z nich je už aj na YouTube. Jedným z málo hostí na albume je dokonca aj samotný Snoop Dogg. Ako prezradil sám Damon Albarn (2-D), The Now Now je “letným albumom“. Taktiež dodal, že je skoro celý zameraný na jeho spev. Tu sa môžeme tešiť na 40 minút počúvania.

01. Humility (feat. George Benson)
02. Tranz
03. Hollywood (feat. Snoop Dogg and Jamie Principle)
04. Kansas
05. Sorcererz
06. Idaho
07. Lake Zurich
08. Magic City
09. Fire Flies
10. One Percent
11. Souk Eye

KHANS – Ku Hviezdam a Nikdy Späť

KHANS
Zdroj: fckthem.com

Dnes tu máme dokonca aj niečo domáce. Novú vlnu priniesli do slovenskej hudby aj členovia labelu F*CK THEM, KHANS. Debutový album tejto skupiny nesie názvom Ku Hviezdam a Nikdy Späť, pričom má obstojných 15 skladieb. Fanúšikovia tohto hudobného štýlu sa tak môžu tešiť na viac ako hodinu počúvania.

01. Moonlight
02. Prázdne Mesto
03. Akira
04. Navždy?
05. Keď Príde Noc
06. Bolesť Opäť Odíde + Po Svetle Príde Tma
07. Renesancia
08. Bordové Audi
09. Plug
10. +
11. Tak Mi Pomôž Keď Som Sám
12. Slnko Pre Môj Mesiac
13. Apollo 13(V Mojich Snoch)
14. Ku Hviezdam a Nikdy Späť!
15. Stereo

Okrem iného nás dnes potešili novými albumami aj skupiny Bullet For My Valentine – Gravity alebo Florence + The Machine – High As Hope. Všetky sú dostupné na streamovacích službách ako Spotify, Apple Music alebo Deezer!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -