Máme nové informácie o Crysis 4. Pripravte si poriadne delo, táto hra potrápi aj špičkový PC

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Crysis 4 je vo vývoji, máme nové detaily

Séria Crysis patrí medzi najväčšie legendy herného sveta. Pôvodný prvý diel vyšiel na počítače ešte v roku 2007, čo sa zdá až neuveriteľné, ak sa pozriete na zábery gameplayu. FPS séria je známa najmä špičkovou grafikou, vďaka ktorej vznikol aj meme „But Can It Run Crysis?“ („Ale spustí to Crysis?“), ktorý vtipne odkazuje na fakt, že v čase vydania mal Crysis naozaj úchvatný vizuál, čomu zodpovedali aj brutálne hardvérové požiadavky. Bude sa to opakovať aj pri Crysis 4, a ako vlastne pokračuje vývoj, sa dozvedáme priamo od Cryteku prostredníctvom portálu MP1st.

Po vydaní prvej hry v roku 2007 ubehlo už vyše jeden a pol dekády, počas ktorých vývojárske štúdio Crytek vydalo viacero titulov. Okrem série Crysis je známa aj pre prvý diel Far Cry (2004), Ryse: Son of Rome, The Climb a ďalšie. Futuristická FPS strieľačka však vždy bola ich vlajkovou loďou a najcennejšou značkou.

crysis
Zdroj: Steam / Crytek

Fanúšikov série Crysis štúdio v roku 2021 potešilo vydaním kompletne reamsterovanej trilógie, z ktorých posledná pôvodná verzia (Crysis 3) vyšla v roku 2013. O rok neskôr začiatkom 2022 vývojári oznámili, že je vo vývoji úplne nová hra – Crysis 4. Štvrtý diel tejto ikonickej série má byť „skutočnou next-gen strieľačkou,“ pričom môžeme očakávať vydanie na PC a herné konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Príliš veľa konkrétnych detailov zatiaľ nemáme, spoločnosť ohľadom titulu komunikuje zatiaľ veľmi stroho a sporadicky. Naposledy sa ozvali pred rokom, kedy hľadali nových vývojárov na pozície hlavného producenta, grafika prostredia či programátora AI. Môžeme predpokladať, že vývoj je v rannej fáze a nič viac ako potvrdenie, že všetko prebieha hladko, ani žiadať nesmieme. A presne toho sme sa dočkali.

Vývojári prelomili mlčanie

Redaktori z portálu MP1st vyspovedali Davida Fifielda, generálneho manažéra Cryteku, ohľadom ich hry Hunt: Showdown (2018). Pri tejto príležitosti padla reč aj na Crysis 4.

„Crysis 4 je aktuálne stále vo vývoji a pracuje na ňom skvelý tím! Dáme vám vedieť, ak budeme mať časom viac detailov,“ povedal David Fifield.

Strach fanúšikov je týmto zažehnaný. Oficiálne sa nemusíme obávať problémov na pozadí. Crytek nás uistil, že aj po dlhšom mlčaní vývojári stále usilovne pracujú na 4. časti tejto ikonickej série. Zároveň však nie sú pripravení zdieľať žiadne nové informácie, zdá sa, že už vôbec nie nejaké prvé zábery alebo trailer. Znamená to, že vydanie hry by sme v najbližšej dobe nemali očakávať. Pravdepodobne tiež môžeme zabudnúť aj na pôvodne špekulovaný rok 2024.

O nových detailoch vás budeme informovať. Nezabudnite aj naďalej sledovať náš web pre herné novinky.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -