Nové informácie o PlayStation 5. Aké prekvapenie si pre nás Sony pripravilo?

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Pri predošlých generáciách konzol bolo zaužívanou tradíciou, že SonyMicrosoft najprv vydali základnú verziu svojej hracej mašiny, a až o tri či štyri roky neskôr tú vylepšenú . Naposledy to boli PlayStation 4 Pro a Xbox One X. Teraz to ale vyzerá, že bude všetko inak. Konzola PlayStation 5 prichádza s novými informáciami.

Sony je zatiaľ pri oznamovaní detailov veľmi opatrné a o novej konzole nevieme prakticky nič. Ide o veľmi zvláštny prístup, keďže jej vydanie nás čaká už túto jeseň. Microsoft však nezaháľa a k veci pristupuje úplne odlišne. O novom Xbox Series X si už môžu ľudia spraviť veľmi dobrý obraz. Fanúšikovia legendárneho Japonca však nemusia byť smutní, našťastie totiž existujú leakeri.

Vydanie PlayStation 5
Zdroj: grmdaily.com

Uvidíme dve výkonnostné verzie?

Podľa najnovšieho leaku to vyzerá, že áno! Problémy síce ešte môže narobiť koronavírus, kvôli ktorému v Číne zatvorili viaceré fabriky. Podľa overeného leakera z portálu Neogaf, ktorý má prezývku VFXVeteran, pracuje Sony na dvoch verziách.

Vraj to je kvôli tomu, aby nová konzola zvládla svoj sedem ročný životný cyklus bez akýchkoľvek problémov. Práve prvá PS4 z roku 2013 má totiž pri najnovších hrách problém s nedostatkom výkonu.

Obe konzoly pravdepodobne vyjdú v rovnakom čase. Tá slabšia má byť „vyzbrojená“ výkonom 9 teraflopov a samozrejme bude stáť menej oproti jej „veľkému bratovi“. Od neho totiž očakávame výkon 12 alebo dokonca aj viac teraflopov, čo je už veľmi slušné. Tomu ale samozrejme zodpovedá aj cena, ktorá by sa údajne mala pohybovať okolo 600 dolárov.

Nový Dualshock bude zisťovať, ako veľmi sa potíte

Nový patent ovládača, ktorý si dalo Sony zaregistrovať, má v sebe zabudované senzory sledujúce hráčov tep a to, ako veľmi sa potí. Získaným informáciám sa následne prispôsobí obtiažnosť hry. Určite by nebol nikto proti, ak by bol tento patent použitý už pri Dualshock 5.

dualshock 5
Zdroj: .t3.com

Oficiálne informácie o konzole PlayStation 5 môžu prísť každú chvíľu. Zatiaľ nám ale neostáva nič iné, než čakať.

Privítali by ste dve verzie tejto konzoly, alebo by ste boli radšej, keby vyšla len jedna? Vyjadrite sa nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com, inverse.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -