Všetky MCU filmy, ktoré uvidíme v rokoch 2020 – 2022

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

MCU filmy, ktoré uvidíme v rokoch 2020 až 2022

V roku 2020 nás čakajú dva MCU filmy. Na každý z nich sa tešíme z rôznych dôvodov, no je ich mnoho. Skutočné šialenstvo však nastane potom – v rokoch 2021 a 2022, kedy uvidíme dokopy až 8 nových marveloviek. Ktoré to budú a čo o nich zatiaľ vieme? Poďte sa s nami pozrieť na nadchádzajúce 3 roky Marvel Cinematic Universe.

Black Widow – 30. 4. 2020

Pôjde o druhú ženskú sólovku v MCU po Captain Marvel. Príbeh sa do kín dostane v prvej polovici budúceho roka, pričom už sa začínajú kopiť známe informácie. Od premiéry nás delí zhruba pol roka, no očakávania sú veľké. Je totižto celkom nezvyčajné, že uvidíme snímku o superhrdinke, ktorá už v aktuálnom období filmového vesmíru nežije.

Black Widow bude prvý film 4. fázy MCU, ktorý uvidíme. Kevin Feige odhalil, že premiéra v USA je naplánovaná na 1. mája 2020. Na Slovensku a v Česku si ju však pozrieme už 30. apríla.

Čo sa týka hereckého obsadenia, potvrdení boli Scarlett Johansson (Avengers), David Harbour (Hellboy), Florence Pugh (Fighting with My Family), Ray Winstone (Beowulf) a Rachel Weisz (Favoritka). Réžiu má na starosti Cate Shortland (Berlin SyndromeLore) a pracuje zo scenáru od Jaca Schaeffera (Podfukárky).

Príbeh filmu nám ukáže, čo Natasha Romanoff robila medzi udalosťami filmov Captain America: Civil War a Avengers: Infinity War, počas čoho sa jej do cesty pripletie ikonický komiksový antagonista Taskmaster.

Eternals – 5. 11. 2020

Eternals Angelina Jolie Thena
Zdroj: twitter.com

Vesmírny tím The Eternals by sa dal najlepšie porovnať so známymi Strážcami Galaxie. Táto skupina sa vôbec po prvýkrát objavila na stránkach komiksov ešte v roku 1976 a vytvorila ich legenda Jack Kirby.

Ide o tím takmer nesmrteľných hrdinov, ktorých vytvorili kozmické stvorenia s menom Celestials. Tie boli v MCU spomenuté už niekoľkokrát. Ich nepriateľmi sú takzvaní The Deviants, s ktorými už tisícky rokov bojujú o titul nadradenej rasy.

Herecký ansámbel vyzerá nasledovne – Richard Madden ako IkarisGemma Chan ako SersiAngelina Jolie ako ThenaSalma Hayek ako AjakMa Dong-Seok ako Forgotten OneLauren Ridloff ako MakkariBrian Tyree Henry ako PhastosLia McHugh ako SpriteBarry Keoghan ako Druig a Kumail Nanjiani ako Kingo.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – 11. 2. 2021

Shang-Chi
Zdroj: nerdist.com

Tým ozajstným Bruce Leem Marvelu je Shang-Chi. Táto postava bola začiatkom 70. rokov vytvorená scenáristom Steve Englehartom a umelcom Jimom Starlinom. Marvel Comics chceli pôvodne dosiahnuť získanie práv na televízny seriál Kung Fu, ktorý im však zamietli.

Namiesto toho však získali práva na záporáka Fu Manchu, ktorému vytvorili syna – Shang-Chiho. V komiksoch bol Shang-Chi vychovaný a trénovaný svojim otcom, ktorý ho naučil bojové umenia. Keď však zistil, že je jeho otec na strane zla, otočil sa proti nemu.

Taktiež nás potešilo potvrdenie toho, že vo filme Shang-Chi uvidíme ozajstného Mandarina. Nie toho, ktorého štúdio tak neuspokojivo prerobilo pre film Iron Man 3. Môžeme sa tešiť na skutočného šéfa organizácie Ten Rings, ktorého si v novej marvelovke zahrá herec Tony Leung.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 6. 5. 2021

Oznámil nám práve režisér Scott Derickson kedy sa ohlási film Doctor Strange 2
Zdroj: collider.com

Na Comic Cone 2019 v San Diegu sa pri predstavení filmu Doctor Strange 2 ukázal aj jeho režisér. Scott Derrickson, ktorý pracoval aj na prvej časti z roku 2016, odhalil naozaj vzrušujúcu novinku:

“Spravíme prvý strašidelný MCU film.”

Práve Derrickson je najideálnejšia voľba tvorcu, ktorý prinesie žáner hororu do Marvel Cinematic Universe. V minulosti totižto už pracoval na scenároch a režíroval filmy ako Hellraiser: InfernoV moci diabla či Sinister. A čo viac, potenciálne cestovanie medzi realitami, ktoré naznačuje slovo Multiverse v názve, otvára mnoho možností na naozaj hororové sekvencie.

Vo filme sa môžeme tešiť na uvedenie novej zápornej postavy s názvom Nightmare, ktorý je považovaný za jedného z najväčších nepriateľov Doctora Strangea. Jeho schopnosťou je vytiahnuť a preniesť astrálnu formu ľudí v spánku do jeho dimenzie, kde svoje obeti mučí a čerpá z nich potrebnú energiu.

Spider-Man 3 – 15. 7. 2021

Herec Tom Holland zachránil Spider-Mana
Zdroj: junpix.com

O tomto filme vieme zatiaľ veľmi málo, no jedna vec je istá. Režisér Jon Watts by sa mal vrátiť na svoje pôvodné miesto, a to isté platí o hercovi Tomovi Hollandovi. No pokračovanie musí vyriešiť iný problém, a to záver posledného filmu, čo nebude až tak ľahká úloha.

Druhý diel Spider-ManaMCU sa skončil bombastickou potitulkovou scénou, v ktorej Mysterio prezradil identitu Petra Parkera a doslova poštval celý svet proti nemu. A to znamená iba jedno jediné. Po nášho milovaného Spider-Mana si príde (budú ho chcieť zabiť) zločinci, ktorí si v komiksoch dali spoločné meno Sinister Six. Lebo po jednom ani dvoch proti nemu jednoducho nemali šancu.

Okrem toho sa herec Tom Holland objaví zatiaľ v nemenovanom MCU filme. To je, bohužiaľ, o pokračovaní Spider-Man 3 všetko, a my veríme, že ďalšie informácie sa objavia už čoskoro.

Thor: Love and Thunder – 4. 11. 2021

nový thor v mcu
Zdroj: reddit.com

Talentovaný Novozélandčan Taika Waititi, ktorý si získal srdcia fanúšikov filmom Thor: Ragnarok, už stihol napísať scenár. Na tom pravdepodobne začal pracovať už dávno predtým, ako bol film Thor 4 oznámený verejnosti.

Čo sa samotného príbehu týka, môžeme sa tešiť na celkom iný, no zároveň dobre známy MCU zážitok. Nikoho neprekvapuje, že sa vráti Chris Hemsworth, ktorý opäť stvárni titulného Boha hromu. Uspokojilo nás aj potvrdenie, že Tessa Thompson má pred sebou ešte dlhú budúcnosť v tomto univerze. Okrem toho, že jej postava Valkyrie sa stala vládkyňou Asgardu, totižto pôjde o prvú hlavnú postavu, ktorá otvorene patrí do komunity LGBTQ.

Jedným z hlavných príbehových prvkov, na ktoré sa tešíme, je práve Valkyrie a jej hľadanie svojej kráľovnej, s ktorou bude vládnuť Asgardu. Tu by mohla karty zamiešať herečka, ktorej prítomnosť sme naozaj nečakali: Natalie Portman sa vracia ako Jane Foster, z ktorej sa stane ženský Thor.

Black Panther 2  – 5. 5. 2022

black panther MCU filmy
Zdroj: longreads.com

Po veľkolepom komerčnom úspechu filmu Black Panther bolo oznámené aj pokračovanie, o ktorom toho zatiaľ veľa nevieme. Vzrušujúce informácie pochádzajú zatiaľ len priamo od tvorcov.

Do režisérskeho kresla by si mal opäť sadnúť Ryan Coogler. Okrem toho producenti potvrdili, že vo filme sa vrátia všetci herci z prvého príbehu, a to vrátane Michaela B. Jordana. Dodali k tomu už len to, že sme nikdy Killmongera nevideli hodeného do oceánu. Je teda možnosť, že kráľ Wakandy svojho protivníka neposlúchol a nenechal ho zomrieť, ale ošetril ho a uväznil.

Ďalšie MCU filmy, ktoré uvidíme v roku 2022 (a seriály)

V roku 2022Marvel rezervované 3 ďalšie dátumy filmových premiér. V tomto roku teda opäť uvidíme až 4 MCU filmy, ak počítame s Black Pantherom 2, ktorý vyjde v máji 2022.

Jedným z filmov, ktoré uvidíme v roku 2022, bude pravdepodobne Ant-Man 3. Medzi potenciálnych kandidátov ďalších voľných miest ďalej patria nasledovné filmy, ktoré sú vo vývoji: Captain Marvel 2, Strážcovia Galaxie 3, Blade, Fantastická štvorka a X-Men.

Popri filmoch si pozrieme aj nové MCU seriály, medzi ktoré patria zatiaľ tieto oznámené príbehy:

Na ktoré MCU filmy či seriály v nasledujúcich rokoch sa tešíte najviac a prečo? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -