Paranormal Activity: Vieme, ktorý režisér nám spôsobí nočné mory v návrate hororovej série

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Šesť filmov a naozaj astronomické zárobky. Vráťme sa späť do roku 2007, kedy vyšiel found-footage horor Paranormal Activity s maličkým rozpočtom 15 000 amerických dolárov. Keďže celosvetové zárobky prekonali 193 miliónov dolárov, tak vznikla nová filmová séria. Tá fungovala až do roku 2015, najdrahší film dostal rozpočet 10 miliónov, opäť s niekoľkonásobným obratom. Potom sa po filmoch zľahla zem.

Nemusíte sa obávať, pretože báť sa budeme už čoskoro. Produkčná spoločnosť Blumhouse, ktorá dokáže z nízkorozpočtových hororov zarobiť mastný balík, hlási návrat série. Teda nie doslovný návrat, pretože sa bude jednať o reboot. Nový film má priniesť „neočakávané prerobenie“ konceptu, ktorý pred viac ako dekádou pobláznil fanúšikov žánru. Aj po tých rokoch sa bude stále držať štýlu found-footage kamery.

Zdroj: fanart.tv

Nové Paranormal Activity

Štúdio Paramount Pictures už dokonca našlo filmárov, ktorí nám budúci rok spôsobia nočné mory. Réžie sa ujal Will Eubank, ktorého posledným projektom bol pomerne obľúbený sci-fi horor Pod vodou s Kristen Stewart v hlavnej úlohe. Pero scenáristu opäť chytí Christopher Landon, známy hlavne vďaka hororovým komédiám Všetko najhoršie a Freaky.

No v prvom rade je ostrieľaným veteránom série, keďže napísal filmy Paranormal Activity 23 a 4, ako aj Paranormal Activity: Prekliati. Na pozíciu producenta sa vracia Jason Blum a taktiež otec celej série a režisér prvej časti Oren Peli. Na poste výkonnej produkcie ich doplní Steven Schneider. Film tak vyzerá byť v dobrých rukách, skúsených vo vodách hororov.

Reboot série Paranormal Activity plánuje príchod do kín na 4. marca 2022. Bližšie informácie ohľadom príbehu alebo obsadenia zatiaľ nepoznáme, no o všetkých novinkách vás budeme včas informovať. Dovtedy si nezabudnite zopakovať celú sériu, ktorá dokázala z celkového rozpočtu 28 miliónov zarobiť neuveriteľných 890 miliónov amerických dolárov.

Tešíte sa na nové Paranormal Activity, alebo vás táto séria už omrzela? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -