Porsche predstavilo nový model 911 Turbo. Prekvapí vás svojim výkonom

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Nové Porsche 911 Turbo

Jedna z najznámejších automobiliek sveta nám predstavila svoj ďalší model. Nové Porsche 911 Turbo sa tak zaradí do širokej rodiny okolo legendárneho športiaku, hneď vedľa modelu 911 Turbo S predstaveného v marci tohto roka.

Nový model síce bude o niečo menej výkonný ako jeho „veľký brat“ s prívlastkom S, no stále sa nemá za čo hanbiť. Auto bude totiž stále veľmi rýchle. Šoférovi ponúkne úctyhodný výkon 572 koní s maximálnym krútiacim momentom  750 N.m. Pod kapotou nájdeme plochý šesťvalec s objemom 3,7 litrov. Maximálna rýchlosť tohto krásavca udávaná priamo výrobcom je 199 mph, čo predstavuje približne 320 km/h.

Porsche 911 Turbo 2020
Zdroj: topgear.com

Neuveriteľne rýchly

Čo však najviac zaujme, je čas, za ktorý nové Porsche zrýchli z 0 na 100 km/h. Stačí mu na to neuveriteľných 2,8 sekundy, čo ho zaraďuje medzi absolútnu špičku na trhu. Model S dosiahne tento míľnik dokonca ešte rýchlejšie, a to za 2,7 sekundy. Disponuje však výkonom 641 koní.

Pre Porsche sú typické aj rozdielne veľkosti predných a zadných kolies. Tentokrát majú predné veľkosť 255/35 R20, zatiaľ čo zadné sú o niečo väčšie s mierami 315/30 R21.

Porsche 911 Turbo
Zdroj: topgear.com

Samozrejmosťou sú vylepšenia ako športové odpruženie, elektrické stabilizátory či adaptívne tlmiče. Ak si priplatíte, dostanete aj karbónovo-keramické brzdy. Bežne je totiž auto vybavené len štandardnými oceľovými. Vylepšení sa dočkal aj výfuk s nastaviteľnými klapkami, ktorý autu dodá správny, športový vzhľad.

Nie príliš ľudová cena

Pri takomto luxusnom športovom aute nemožno očakávať ľudovo dostupnú cenu, dovoliť si ho tak budú môcť len skutoční boháči. Začíname na hodnote 172 150 amerických dolárov za kupé, no za kabriolet si budete musieť logicky siahnuť ešte hlbšie do vrecka. Pripravte si 184 950 dolárov.

Páči sa vám nové Porsche 911 Turbo? Svoj názor nám napíšte do komentárov.

Zdroj: caranddriver.com, topgear.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -