Disney ohlásilo nové Star Wars a Marvel filmy, dátumy vydania Avatara posunuli!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Disney predstavuje plán premiér!

Keď si Walt Disney v 18 rokoch našiel prácu ako kreslič, nemohol čakať, k akému šialenému úspechu sa dopracuje. Takmer 100 rokov po založení tejto ikonickej spoločnosti ide o jasného giganta, ktorý vlastní veľkú časť práv na tie najpopulárnejšie značky populárnej kultúry. Najnovšie má Disney za sebou historický obchod, vďaka ktorému získalo štúdio 20th Century Fox – teda aj sériu Avatara. Okrem neho plánujú aj nové Star Wars či desiatky ďalších marveloviek a rozprávok. Doteraz sme toho veľa netušili, no dnes sa konečne pozrieme na zverejnený plán premiér!

Obchod medzi Disney a 20th Century Fox
Zdroj: simpsons.wikia.com

Nové Star Wars

Jednou z najviac vzrušujúcich noviniek je nová trilógia Star Wars. Či pôjde o kontroverzné projekty Riana Johnsona alebo záhadné filmy od tvorcov Game of Thrones (David Benioff a D.B. Weiss), to nevieme. Vieme však, že prvej časti úplne nového príbehu sa dočkáme v roku 2022, pričom ďalšie časti vyjdú v rokoch 2024 a 2026. Dátumy vydania sa pohybujú v klasickom časovom okne – týždeň pred Vianocami.

Nepomenované Star Wars I16. december 2022
Nepomenované Star Wars II20. december 2024
Nepomenované Star Wars III18. december 2026

Trailer na Star Wars: Epizóda IX

Ako vzniklo Star Wars
Zdroj: en.wikipedia.org

Avatar znova posunutý

S vyššie vypísanými dátumami neohlásených Star Wars súvisia aj pripravované pokračovania Avatara. Nasledujúce 4 filmy už dlhšie poskakujú po kalendári a neustále sa prekladajú ich dátumy vydania. Momentálne sa však zdá, že tieto už sú pevné.

Disney nám plánom premiér potvrdilo, že očakávaného filmu Avatar 2 sa dočkáme koncom roka 2021. To znamená, že sa opäť posunul o prakticky celý rok. Podobne ako Star Wars filmy, pokračovania Avatara budú vychádzať vždy každý druhý rok. Disney nimi vyplní medzery, ktoré v kalendári zanechajú tieto záhadné vesmírne dobrodružstva.

Avatar 217. december 2021
Avatar 322. december 2023
Avatar 419. december 2025
Avatar 517. december 2027

avatar filmy
Zdroj: theverge.com

Dátumy Marvel filmov

Po Avengers: Endgame má štúdio čo robiť, aby znova upútalo pozornosť nadšených divákov. To spočiatku problém nebude, obzvlášť po úžasnom traileri na film Spider-Man: Ďaleko od domova. Ako vieme, tento film ukončí tretiu fázu MCU, pričom ho uvidíme už v strede leta. Ako dlho si však po 4. júli počkáme na ďalšiu marvelovku?

Vieme, že nadchádzajúca štvrtá fáza zahŕňa filmy ako Black Widow, The Eternals, Shang-Chi alebo Black Panther 2. V nevedno ako ďalekej budúcnosti taktiež uvidíme Strážcov Galaxie 3, Doctora Strangea 2 a Captain Marvel 2. To všetko sú vzrušujúce projekty, na ktoré sa už nevieme dočkať. Na najbližší z nich si však po novom Spider-Manovi počkáme až 10 mesiacov. Potom uvidíme v jednom roku „len“ dve marvelovky, po čom sa štúdio znova vráti ku trom filmom ročne.

marvel mcu
Zdroj: thetechnews.com

Takéto sú dátumy vydania neznámych nadchádzajúcich filmov MCU:

  • 4. máj 2020
  • 6. november 2020
  • 12. február 2021
  • 7. máj 2021
  • 5. november 2021
  • 18. február 2022
  • 6. máj 2022
  • 29. júl 2022

Ďalšie novinky

Medzi ohlásené dátumy vydania sa dostalo aj 12 hraných rozprávok, ktoré do roku 2022 uvidíme. Do 2024 sa taktiež dočkáme 5 noviniek od Pixaru. Na svoje si prišiel aj Indiana Jones 5, ktorý si v kalendári rezervoval dátum 9. júl 2021. Fanúšikovia sa tiež môžu tešiť na film zo sveta Kingsmanov (február 2020), Nových mutantov (apríla 2020) a viacero ďalších animákov.

Mohlo by vás zaujímať: Ako sa robili titulky ku Avengers: Endgame?

netflix walt disney mickey mouse
Zdroj: viajedisneyorlando.com

Čo na tieto vzrušujúce správy hovoríte? Presvedčilo vás štúdio Disney, že nasledujúce roky budú pre filmových fanúšikov úžasné? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: polygon.com, screenrant.com, screenrant.com, deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -