5 nových hier na Steam, o ktoré si možno nezakopol a stoja za povšimnutie (september)

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Na Steam vychádza denne nespočetne veľa noviniek, niekedy je náročné všimnúť si všetky z nich a preto sme sa na tie najnovšie hry v mesiaci september pozreli my.

Nové hry na Steam (september)

Ako si sa už mohol dozvedieť, platforma Steam ponúka nové hry každý jeden týždeň a aj ten minulý sa na svetlo sveta dostalo niekoľko zaujímavých kúskov. Či sa ti však budú skutočne páčiť už necháme na tebe, ale určite by si nižšie spomenuté herné tituly nemal podceňovať.

Cube Gothic

 • Dátum vydania: 24. september 2020
 • Vývojár: Arkhouse Telegraph
 • Cena: 3,29 eur

Od tvorcov hry Saturn Quest: Shadow of Planetus prichádza ďalšia surrealistická akčná hra. V Cube Gothic si zahráš za bezmenného nemŕtveho démona, ktorý celému pixelovému štýlu v gotickom prevedení dodáva šmrnc.

Cieľom hry je dostať sa na samotný vrchol temnej veže, na ktorej konci čaká upír (finálny boss). Na svoje si prídu obľúbenci logického uvažovania, pretože hra nič nikomu nedaruje zadarmo. Náročnosť je však vyvážená a to isté sa dá povedať aj o cene, no Cube Gothic nebude pravdepodobne pre každého. Hru si môžeš zakúpiť tu.

Port Royale 4

 • Dátum vydania: 26. september 2020
 • Vývojár: Gaming Minds
 • Cena: 49,99 eur

Táto strategická hra ťa zavedie do histórie, presnejšie do Karibiku v 17. storočí. Cieľom hry je ovládnuť celé ostrovné obchodovanie a na výber máš hneď niekoľko krajín – Španielsko, Holandsko, Anglicko a Francúzsko.

Port Royale 4 obsahuje aj veľa námorných bitiek, pri ktorých budeš musieť chrániť svoje územie. Tento štvrtý diel ťa do úlohy kolonizátora stiahne oveľa hlbšie ako v minulosti a treba sa pripraviť na zložité taktické manévrovanie, pri ktorom si aspoň precvičíš strategické uvažovanie. Hru si môžeš zakúpiť tu.

Against the Moon

 • Dátum vydania: 24. september 2020
 • Vývojár: Code Heretic
 • Cena: 16,79 eur 

Ďalšia strategická hra, v ktorej je cieľ hrania jasný. Ako si už mohol vyčítať s názvu, tvojim hlavným nepriateľom bude Mesiac. Dôvodom, prečo musíš zničiť toto vesmírne teleso je ten, že sa na ňom usadila rasa Furos, čudné stvorenia, ktoré ohrozujú postapokalyptickú Zem.

Pred samotným súbojom si zložíš svoj balík (deck) a pri každej karte máš dve evolučné možnosti. V tíme nájdeš taktiež aj niekoľko epických hrdinov, pri ktorých si vždy musíš dávať pozor. Každý jeden z nich má totižto svoje silné stránky, ako aj tie slabé. Hru si zakúpiš tu.

Server is Down

 • Dátum vydania: 25. september 2020
 • Vývojár: DbVectra, AlexTykh‌ ‌
 • Cena: 5,69 eur

Hororová atmosférická hra, ktorá nie je určená pre deti. Na vlastnej koži okúsiš prácu správcu systému, ktorý musí v noci opraviť starý server. Niečo však spôsobí v systéme kritickú chybu a čoskoro zistíš, že server obýva niečo veľmi strašidelné. Hru si zakúpiš tu.

Shrine II

 • Dátum vydania: 22. september 2020
 • Vývojár: Scumhead, Mengo
 • Cena: zadarmo

Shrine II je v podstate konverzný mód pre pôvodnú klasiku Doom, až na to, že ho teraz môžeš dostať ako samostatný produkt na Steame. Odporúčame pre všetkých fanúšikov retro strieľačiek.

Štýl hry bol doladený a nájdeme v ňom aj niekoľko moderných prvkov. K dispozícii je 32 úrovní, 20 zbraní, 30 druhov nepriateľov a obrovské množstvo tajomstiev. K hraniu Shrine II nepotrebuješ vlastniť ani Doom a stiahnuť do knižnice si ju môžeš tu.

Čo hovoríš na nové hry za mesiac september, ktoré sa objavili na platforme Steam? O svoj názor sa môžeš s nami podeliť dole v komentároch.

Zdroj: Steam

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -