Objavili sa nové zábery zo zákulisia natáčania životopisného filmu Mank. Poznáme dokonca aj dátum vydania

Nenechajte si ujsť

Tvorcovia zverejnili prvé zábery z natáčania filmu Mank

Kvôli pandémii boli uvedenia viacerých očakávaných titulov tohto roku presunuté na ten nasledujúci. To sa ale netýka novinky Davida Finchera. Dokonca je známy aj oficiálny dátum, kedy film vyjde. Vo vybraných kinách bude mať premiéru už koncom novembra, na Netflixe bude dostupný 4. decembra. Zatiaľ vám ponúkame nové zábery z natáčania filmu Mank.

Gary Oldman na plátne s Orsonom Wellsom

Pôvodný scenár napísal Fincherov otec Jack. Ten bol povolaním nie len novinár, ale aj príležitostný scenárista. Dej sa točí okolo Hermana J. Mankiewicza, ktorý bol v tridsiatych a štyridsiatych rokoch vyťaženým scenáristom hollywoodskych filmov. Jeho najznámejším filmom je určite Občan Kane, ktorý režíroval veľký Orson Welles.

Ten samozrejme zasahoval aj do Mankiewiczovho scenára. Film sa nevenuje len konfliktu medzi dvojicou, ale aj zákulisným intrigám a problémom, ktoré pri natáčaní a produkcii filmu nastali. Tak, ako aj Wellesov opus magnum, aj Fincherova novinka bude čierno-biela. Zábery zo zákulisia natáčania filmu potvrdzujú, že sa bude jednať o dobovo veľmi verný snímok.

Tie zverejnil na Instagrame kameraman Erik Messerschmidt. Spolupracoval s Fincherom na seriáli Mindhunter. Mank bude pre dvojicu prvým spoločným celovečerným filmom.

Opäť na Netflixe

Pandemická kríza spôsobila výrazný pokles zisku z premietaní v kinách. No streamovacie platformy ako Netflix s úspechom prežívajú naďalej. Viaceré projekty boli presunuté práve sem. Pre Finchera to ale nebude prvá spolupráca s platformou. Seriál Mindhunter vznikal tiež v produkcii platformy.

Mank teda vyjde v kinách koncom októbra a na platforme sa objaví už 4. decembra. Čakalo sa naň celých šesť rokov, čo je doteraz najdlhšia medzera medzi jeho filmami. Vzhľadom na druhú vlnu pandémie môžeme len dúfať, že dočkáme jeho premiéry aj na striebornom plátne.

Tešíte sa na film Mank? Zaujali vás zábery z natáčania filmu? Napíšte nám vaše dojmy do komentárov.

Zdroj: collider.com, slashfilm.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -