Zbrusu nové zábery z filmu TENET režiséra Christophera Nolana odhaľujú, ako funguje inverzia času

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Je to priam neuveriteľné, no od premiéry očakávaného filmu Tenet nás delí menej ako mesiac. Po niekoľkých odkladoch dátumu vydania sa premiéra v slovenských kinách zastavila na 27. auguste 2020. O týždeň neskôr sa epos režiséra Christophera Nolana dostane aj do vybraných miest v Spojených štátoch, v ktorých je povolené otvoriť kinosály.

Najnovšie informácie hovoria, že o tento zážitok nebudú ukrátení ani fanúšikovia z Číny. Tam sa snímka začne premietať 4. septembra, pričom si režisér pre čínskych divákov pripravil špeciálnu správu. Ukážka obsahuje zbrusu nové zábery, ktoré doposiaľ neukázal žiaden trailer, a taktiež lepšie vysvetľuje, ako funguje inverzia času.

„Ty si invertovaný, nie svet,“

Hovorí ženský hlas počas toho, ako hlavný Protagonista (John David Washington) stúpa do kaluže vody, ktorá šplechne obrátene. Ako sme dozvedeli už pred nejakým časom, Tenet nebude o cestovaní v čase. Namiesto toho pôjde o časovú inverziu, ktorá bude fungovať podľa vlastných pravidiel režiséra Christophera Nolana.

Nové zábery z filmu Tenet

Pôjde o špionážny thriller, ktorý je vraj tak prepletený, že budú nad ním diváci rozmýšľať ešte celé roky (ako sa vyjadril sám režisér). Pôjde o dielo s ohýbaním času, ktoré sa odohráva v akejsi kvantovej studenej vojne (a hrdinovia majú zabrániť vypuknutiu ďalšej svetovej vojny).

Ozbrojený iba jediným slovom – Tenet – a bojujúci za prežitie celého sveta, Protagonista cestuje tieňovým svetom medzinárodnej špionáže. Na misii, ktorá odhalí niečo mimo reálneho času. Nie cestovanie v čase. Inverzia.

V hlavnej úlohe sa ukáže John David Washington (BlacKkKlansman) a sekundovať mu bude Robert Pattinson (Súmrak). Okrem nich uvidíme aj Elizabeth Debicki (Strážcovia Galaxie 2), Himesha Patela (Yesterday), Aarona Taylor-Johnsona (Godzilla) či Kennetha Branagha (Vražda v Orient Expresse). Jedinou stálicou bude režisérov dvorný herec Michael Caine (Temný rytier).

Čo hovoríte na nové zábery z filmu Tenet? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -