Novinka Microsoft Surface Go 2 bude supertablet, ktorý prekoná konkurenčný Apple

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najnovšie informácie tvrdia, že pripravovaný príchod multifunkčného tabletu Microsoft Surface Go 2 sa ani skrz nový koronavírus neodloží. Aj cez vzniknuté problémy by sme sa ho mali dočkať už v máji.

Ak nazrieme do minulosti, spoločnosť Microsoft na jar 2020 plánovala usporiadať Surface udalosť, v ktorej by do sveta priniesli všetky ich nadchádzajúce novinky. To sa však bohužiaľ nestane a všetky spoločenské udalosti boli prerušené.

Microsoft Surface Go 2
Zdroj: www.windowsak.sk

Model Microsoft Surface Go 2 obsahuje veľa inovácií

Tablet nebude mať síce oficiálne predstavenie, ale dočkať by sme sa ho mali aspoň online. Pokračovanie série Surface bolo oznámené ešte v roku 2018 a od toho momentu mal technologický gigant veľa času na inovácie.

Medzi nimi by sa mal podľa zvestí objaviť aj lepší procesor, ktorým bude Intel Core m3-8100Y. Chýbať nebude ani 8 GB RAM alebo 128 GB úložisko SSD, čo by predstavovalo oproti predchádzajúcemu modelu obrovské vylepšenie.

Zariadenie je vyrábané pre stredné triedy, ale investícia zo strany zákazníka nemusí predstavovať žiadne sklamanie. Tablet totiž v sebe skrýva oveľa viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Microsoft Surface Go 2
Zdroj: digitaltrends.com

Microsoft pracuje na dvoch verziách tabletov

Vlajkový model obsahuje relatívne zastaralý procesor m3-8100Y s 2 jadrami. Bežať bude na frekvencii 1,10 GHz (pri vylepšení až 3,4 GHz). Základný model bude obsahovať procesor Intel Pentium CPU 4425Y s 2 jadrami, bežiaci na frekvencii 1,70 GHz.

V oboch zariadeniach sa nachádza aj 64-bitový Windows 10, čo znamená, že budeme mať prístup ku všetkých aplikáciam Windows 10 – vrátane úplne novej verzie programu Adobe Photoshop.

Cenovo by sa mal pripravovaný Microsoft Surface Go 2 vyšplhať podobne ako jeho predchodca. Zo strany výrobcu je pôvodná cena chápaná ako logický krok a ich nový supertablet by mal začínať pri cenovke 399 dolárov. Ako to však bude v skutočnosti nevieme, ale podľa špecifikácií nás čaká rýchlejší a kvalitnejší kúsok.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo hovoríte na nový Microsoft Surface Go 2? Ukáže sa podľa vás zariadenie v pôvodnom termíne, alebo sa ho dočkáme neskôr? S vašimi názormi sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: techradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -