Novinky zo sveta Star Wars: Rogue One stopáž, Lukeove slová v epizóde VIII a ďalšie…

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Rebeli sa pomaly blížia, no spolu s nimi aj ostatné filmy zo sveta Star Wars!

Včerajší deň bol pomerne zvláštny, naraz vyšli až štyri správy o nadchádzajúcich filmoch vo svete Star Wars. Namiesto štyroch článkov sme sa ich rozhodli pre vás usporiadať do tohoto jedného. Čo teda všetko prišlo?

Stopáž filmu Rogue One: A Star Wars Story je odhalená!

Konečne vieme, koľko si v kine na Rogue One posedíme. Lucasfilm oficiálne potvrdilo, že kradnutie plánov Impéria bude trvať 133 minút, čiže 2 hodiny a 13 minút. Myslím, že toto je tak akurát a som rád, že film bude trvať cez 2 hodiny. Vlaňajšia epizóda VII trvala len o 3 minúty viac. Rogue One bude rovnako dlhé, ako epizóda VI, s ktorou sa stáva štvrtým najdlhším Star Wars filmom. Zverejnený bol aj nový plagát k filmu:

Michael Giacchino dostal na hudbu pre Rogue One len pár týždňov!

Ešte nech zostaneme pri Rogue One. Skladateľ Michael Giacchino práve prezradil, koľko času mu štúdio dalo na vytvorenie hudobného podkladu pre Rogue One. Odpoveď je prekvapivo šokujúca, vraj to boli len štyri týždne. Rýchla výmena Desplata za Giacchina teda neostala bez následkov, štyri týždne sú naozaj krátky čas na písanie hudby. Giacchino pre denník EW opísal, aké boli jeho pocity, keď sa dozvedel, že bude skladať Star Wars film.

“Keď mi zazvonil mobil, práve som plánoval dovolenku… Na písanie som teda mal okolo štyroch a pol týždňov. Bolo to jedno z tých rozhodnutí, kde ste si povedali, Fajn, nuž… Hneď som sa o tom išiel porozprávať s bratom. No a ten mi povedal, ‘Ale, prosím ťa. Túto hudbu si vymýšľal už keď si mal 10!To zvládneš!”

Písanie hudby väčšinou trvá od dvoch až do troch mesiacov. Giacchino potom priznal, že mal skutočne málo času a že mal z toho veľký stres.

“Nie je to moc času… No pracujete s tým, čo máte. Vždy sa viem celkom dobre sústrediť na to, do čoho sa pustím. Film som si pozrel a veľmi veľmi veľmi sa mi páčil, takže nedostatkami inšipirácie som netrpel. Strach som mal jedine z času a naplánovania si rozvrhu… Jedna časť vo mne mala veľký stres ohľadom času.No na druhú stranu som si povedal, ‘Toto je najlepšia vec na svete! Bolo to veľmi zábavné!’”

Giacchinovi teda veríme, že aj napriek nedostatku času sa mu soundtrack podaril. Určite však nie som jediný, ktorý sa na jeho hudbu vo filme veľmi teší!

Lukove Skywalkerove slová Rey sú pravdepodobne odtajnené!

Ešte rok, než sa dozvieme, ako bude Skywalkerov a Reyin príbeh pokračovať. Fanúšikov však môže potešiť táto informácia, ktorá unikla na internet. Niekto, kto pracuje pri strihaní trailerov povedal, že videl časť traileru na Star Wars VIII. Čo sa tam dialo neprezradil, až na jednu vetu. Údajne počul rozprávať Skywalkera na Rey. Lukove slová v preklade znejú takto:

„Máš v sebe iskru, ktorá znovu rozdúcha oheň”

Čo to teda presne bude znamenať, na to si musíme počkať. Určite to ale z Rey robí veľmi silnú a dôležitú postavu pre pokračujúci príbeh galaxie veľmi, veľmi ďaleko. Možno sa dokonca jedná o rozhovor, ktorý nám ukázali už pred niekoľkými mesiacmi tu vo videu:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=GQQMLE4FuIQ]

Uvidíme samostatný film s Obi-Wanom Kenobim?

Táto otázka leží na stole už pomerne dlho. Určite pre to, lebo postava Obi-Wana je veľmi obľúbená, no hlavne kvôli jeho predstaviteľovi Ewanovi McGregorovi. Ten si vyslovene užíval, že túto postavu mohol stvárniť a bojuje o to, aby ju mohol stvárniť zas. V predošlých rozhovoroch dokonca povedal, že by to aj sedelo časovo, pretože od epizódy III je už o dekádu starší. Anthony Breznican (pracovník v Star Wars priemysle) sa objavil v Star Wars rádiu, kde mu položili túto otázku, ohľadom Obi-Wana. Ten sa vyjadril následovne:

Počul som fámy o tom, že samostatný film s Obi-Wanom sa neposúva dopredu preto, lebo Kenobiho príbeh vraj ešte nie je ukončený v hlavných, ságových filmoch. Nebol by som teda prekvapený, ak by sme Obi-Wana videli ešte pred Epizódou IX.

Pre fanúšikov Kenobiho táto správa musela byť zlatom v očiach. Ak nás teda ešte niečo čaká s Obi-Wanovým príbehom v hlavných filmoch, určite sa budeme len tešiť.

Ktorá správa vás potešila najviac? Vaše názory nám píšte do komentárov.

Zdroje obrázkov: hdwallpapers.in, screenrant.com, deadline.com, starwarsanon.wordpress.com,

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -