Nový Transformers film sa zameria na vzťah medzi Optimusom a Megatronom na planéte Cybertron

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Filmová séria Transformers začala aj padla kvôli jednému menu. Michael Bay. Režisér všetkých piatich filmov hlavnej série odštartoval s dvoma úžasnými snímkami, no po nich začala kvalita rapídne klesať. Zachrániť filmových robotov teda prišiel filmár Travis Knight, ktorý natočil finančne aj kriticky úspešný spin-off Bumblebee.

Film si celosvetovo zarobil slušných 468 miliónov amerických dolárov a štúdio Paramount Pictures a spoločnosť Hasbro si tak uvedomili, že práve toto je tá správna cesta. Bumblebee okrem odbočky od hlavnej série zároveň fungoval aj ako jej „reštart“, takže jeden z pripravovaných filmov sa bude odohrávať vo vesmíre, ktorý táto snímka ustálila.

animovaný Transformers film
Zdroj: reddit.com

Celovečerný animovaný Transformers film

Zároveň sa pripravuje aj ďalší spin-off s názvom Transformers: Beast Wars, ktorý bude adaptovať animovanú sériu z 90. rokov. O vzniku týchto dvoch filmov sme sa dozvedeli už koncom januára, pričom dnes svet obletela ďalšia radostná správa. Vo výrobe je aj tretí Transfomers film, tentokrát celovečerný animovaný počin.

Pomerne prekvapivou informáciou je fakt, že sa na režisérsku stoličku posadí Josh Cooley. Práve on stojí za vznikom animáku Toy Story 4, ktorý tento rok vyhral Oscara. Okrem Paramount Pictures a Hasbro sa tak do kreatívneho procesu tvorby filmu pridáva aj firma Entertainment One (eOne). Server Deadline potvrdil, že film už „viac menej započal produkciu“.

animovaný Transformers film
Zdroj: varewulf.wordpress.com

Čo sa týka samotného zasadenia príbehu, tak sa bude jednať o prequel. Podľa dostupných informácií sa má animák zameriavať na vzťah medzi Optimusom Primeom a Megatronom, ktorí sú odvekými nepriateľmi. Aj napriek tomu by sa mal film separovať a dištancovať od hranej Transfomers franšízy a taktiež od jej Bumblebee spin-offu.

Projekt bol prvýkrát odhalený už v septembri roku 2015, kedy štúdio Paramount povolalo scenáristov filmu Ant-Man a Wasp, Andrewa Barrera a Gabriela Ferrari, aby napísali scenár. Ten má fungovať ako „origin“ príbeh odohrávajúci sa na planéte Cybertron, ktorá je domovom Autobotov a Decepticonov.

Baví vás ešte séria Transfomers, alebo ste to s ňou vzdali už v minulosti? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -