Robert Downey Jr. odhaľuje, či sa teší na nový Batman film s Robertom Pattinsonom

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Teší sa Robert Downey Jr. na nový Batman film?

Herec Robert Downey Jr. sa stal ikonou. Dosť možno ho môžeme považovať za ikonu novodobých komiksových a superhrdinských filmov. To, samozrejme, vďaka jeho úlohe Tonyho Starka aka Iron Mana. Práve jeho sólovkou v roku 2008 začal Marvel Cinematic Universe, ktorý sa rozrástol na najväčší filmový vesmír vôbec. Čo si však herec myslí o iných superhrdinoch a hercoch? Teší sa na nový Batman film? Aký má názor na Chrisa Evansa aka Captaina Americu?

Downey nedávno absolvoval podcast The Joe Rogan Experience. Okrem toho, že priblížil proces tvorby Marvel filmov, vyjadril sa aj na tému „konkurenčných“ hercov v žánri superhrdinov.

Joe Rogan otvoril tému tým, že podotkol, do akého štádia sa dostali komiksovky. „Ľudia už berú superhrdinské filmy seriózne,“ podotkol. „Sú to normálne filmy, ktoré sú zhodou okolností o superhrdinoch.“ Ako prirovnanie ponúkol nostalgickú spomienku na seriálového na Batmana a Robina v absurdných kostýmoch, nízke produkčné rozpočty a vtipné vizuálne efekty. Robert Downey Jr. na to reagoval nasledovne:

„No aj tak, kto bol v prvom Superman (1978) filme? [Marlon] Brando.“ Marlon Brando, jeden z najuznávanejších hercov 20. storočia, si v snímke zahral postavu Jor-Ela, biologického otca Kal-Ela.„Vždy tu bolo semienko pokusu legimitizovať niečo, čo bolo inak príliš dvojdimenzionálne.“ Nato Rogan uznal, že to bol práve prvý Superman film, ktorý bol veľkým krokom vpred. Downeyho sa potom opýtal, koľko vlastne bolo v minulosti Batmanov, na čo herec, samozrejme, nepoznal presnú odpoveď. Povedal však toto:

„No… Som zvedavý, čo spraví Pattinson. Toho týpka mám rád.“

robert pattinson
Zdroj: forbes.com

Batman film

Od roku 2012 komiksová postava Batman nedostala svoj vlastný hraný film. To sa zmení už v lete 2021, kedy nám režisér Matt Reeves (Vojna o planétu opícCloverfield: Monštrum) prinesie sólovku The Batman s nádychom žánru filmového noir. V hlavnej úlohe Temného rytiera sa ukáže herec Robert Pattinson, ktorý aktuálne pravdepodobne trávi svoj čas v posilňovni.

Ďalšími potvrdenými menami sú Zoë Kravitz ako Catwoman, Paul Dano ako Riddler, Jeffrey Wright ako komisár Gordon, Andy Serkis ako Alfred Pennyworth a John Turturro ako mafián Carmine Falcone. O poriadny herecký ansámbel teda núdza určite nebude a veríme, že Pattinson bude ďalším skvelým Batmanom.

Ten totižto nie je len upírom Edwardom z Twilightu, ale profesionálnym hercom, ktorý si v posledných rokoch zahral v skvelých filmoch ako The Rover, Good Time, Maják a mnohých ďalších. Okrem Batmana sa v budúcnosti objaví napríklad aj v snímke Tenet od Christophera Nolana.

Robert Downey Jr. očividne miluje svojich kolegov z žánru superhrdinských filmov. Vyjadril sa aj k tomu, ako je pri hraní dôležité spoznať sa s ďalšími hercami, ktorí na projekte pracujú. Niekedy to treba robiť cielene, inokedy to ide prirodzene len spoločnými večerami a klasickým spriateľovaním sa. Konkrétne sa vyjadril aj na účet Captaina Americu z MCU:

„Zbožňujem Chrisa Evansa. Ani vám nedokážem povedať prečo. Je to chlapík z Bostonu, po technickej stránke brilantný herec, ale zároveň sa neberie vážne. Je trochu bláznivý, ale je to prvý človek, ktorý by ste chceli, aby vám kryl chrbát, keď sa niečo pokazí.“

Downey ešte dodal, že prakticky „bez akejkoľvek výnimky je Marvel vesmír perfektne zostavená skupina duší.“

Zdroj: youtube.com, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -