Tenet nakoniec uvidíme skôr ako v Spojených štátoch. Aký je nový dátum premiéry?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Celosvetová pandémia koronavírusu ešte stále nepovedala svoje posledné zbohom a dopláca na to aj jeden z najočakávanejších filmov tohto roka. Film Tenet spod réžie vizionárskeho Christophera Nolana mal pôvodnú premiéru naplánovanú na 17. júl 2020. Tento dátum si držal pomerne dlhý čas, štúdio Warner Bros. chcelo týmto filmom odštartovať letnú sezónu veľkofilmov.

Bohužiaľ, aj na psa prišiel mráz. Dátum premiéry musel byť preložený na 31. júl 2020, keďže v Spojených štátoch nebol otvorený dostačujúci počet kín. Ani na tomto mieste však nevydržal dlho, pričom neskôr bola premiéra presunutá na 13. august 2020. Tam sa celý príbeh dočkal neočakávaného zvratu. Epos režiséra Christophera Nolana úplne stratil svoj dátum premiéry a štúdio oznámilo, že sa Tenet nedočká bežného vydania.

Tenet
Zdroj: imdb.com

Nový dátum premiéry filmu Tenet

Fanúšikovia boli skeptickí a dúfali, že film uvidíme ešte tento rok. Šepkalo sa však, že by mohol vyjsť v Európe a iných menej rizikových častiach sveta skôr ako v Spojených štátoch, kde je situácia najhoršia. Na internete sa viedli diskusie o tom, či je to dobrý nápad, keďže ihneď po premiére bude plný spoilerov. Americkí diváci tak môžu prísť o veľkú časť zážitku, poprípade sa na internete objavia nelegálne natočené kópie celého filmu.

A nakoniec to štúdio Warner Bros. potvrdilo. S príchodom nového plagátu sme sa dozvedeli, že nová premiéra padla na 26. august 2020. To však platí len pre 70 krajín vrátane Kanady a niekoľkých v Európe. O týždeň neskôr sa film dostane aj do „vybraných miest“ v Spojených štátoch. Veríme teda, že sa konečne jedná o posledný oznámený dátum.

Tenet
Nový IMAX plagát; zdroj: screenrant.com

Aký príbeh si pre nás režisér pripravil tentoraz?

Pôjde o špionážny thriller, ktorý je vraj tak prepletený, že budú nad ním diváci rozmýšľať ešte celé roky (ako sa vyjadril sám režisér). Pôjde o dielo s ohýbaním času, ktoré sa odohráva v akejsi kvantovej studenej vojne (a hrdinovia majú zabrániť vypuknutiu ďalšej svetovej vojny).

Ozbrojený iba jediným slovom – Tenet – a bojujúci za prežitie celého sveta, Protagonista cestuje tieňovým svetom medzinárodnej špionáže. Na misii, ktorá odhalí niečo mimo reálneho času. Nie cestovanie v čase. Inverzia.

V hlavnej úlohe sa ukáže John David Washington (BlacKkKlansman) a sekundovať mu bude Robert Pattinson (Súmrak). Okrem nich uvidíme aj Elizabeth Debicki (Strážcovia Galaxie 2), Himesha Patela (Yesterday), Aarona Taylor-Johnsona (Godzilla) či Kennetha Branagha (Vražda v Orient Expresse). Jedinou stálicou bude režisérov dvorný herec Michael Caine (Temný rytier).

Tešíte sa, že nový dátum premiéry filmu Tenet ešte stíha toto leto? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -