Nový film Christophera Nolana dostal názov a poznáme jeho herecké obsadenie!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nový film Christophera Nolana (Insterstellar, Inception) si veľmi dobre udržiava svoje tajomstvá. Nevieme o ňom skoro vôbec nič, no konečne sme sa dozvedeli aspoň jeho meno – Tenet. Podobne ako Memento alebo Inception, ani tento názov nám nič špecifické neprezradil. Dôležitosť a význam tohto názvu reálne zistíme až vtedy, keď si film pozrieme.

5 filmov, ktoré inšpirovali Christophera Nolana pri jeho tvorbe

Význam slova hovorí „princíp alebo domnienka, obzvlášť jeden z hlavných princípov viery alebo filozofie„. Zatiaľ však absolútne netušíme, akú spojitosť to s filmom môže mať. Každopádne, včerajším dňom sa konečne započalo natáčanie a my sme sa o snímke dozvedeli aj ďalšie zaujímavé informácie!

Zdroj: screenrant.com

Nový film Christophera Nolana

Tenet bol zatiaľ popísaný ako „akčný epos vychádzajúci zo sveta medzinárodnej špionáže“. Slovo medzinárodnej je veľmi podstatné, kedže sa bude natáčať v Spojenom kráľovstve, Indii, Taliansku, Estónsku a ďalších krajinách. Ako je tomu pri Nolanovi zvykom, opäť bude natáčať s IMAX kamerami a 70mm kamerami, ktoré bude mať na starosti kameraman Hoyte van Hoytema (Insterstellar, Dunkirk).

Po takmer 15 ročnej skúsenosti so strihačom Lee Smithom bude tentokrát spolupracovať s Jennifer Lame (Hereditary, Manchester by the Sea). Tým najväčším prekvapením je však absencia skladateľa Hansa Zimmera, ktorý je jeho dvorným skladateľom a zložil mu hudbu ku väčšine jeho filmov. Nahradí ho talentovaný Ludwig Göransson (Black Panther, Creed), ktorý tento rok získal Oscara.

režisér Christopher Nolan
Zdroj: bleedingcool.com

Posledné informácie sa zaoberajú výborným hereckým ansámblom, ktorý dokázal režisér poskladať. V hlavnej úlohe sa predstaví herec John David Washington, ktorého môžete poznať z filmu BlacKkKlansman. K nemu sa pridajú mená ako Robert Pattinson (Twilight sága), Elizabeth Debicki (Strážcovia Galaxie 2), Aaron Taylor-Johnson (Godzilla), Michael Caine (trilógia Temný rytier), Kenneth Branagh (Vražda v Orient Expresse), Dimple Kapadia (Bobby) a Clémence Poésy (V Bruggách).

Film by síce mal zamerať na medzinárodnú špionáž, no zároveň má byť ohromujúci ako Inception a mal by sa pohrávať s konceptom času ako Interstellar. Môžeme sa teda tešiť na sci-fi thriller, v ktorom sa bude cestovať v čase?

Mohlo by vás zaujímať: Viac informácií o filme Tenet

Nový film Christophera Nolana sa do kín dostane už 17. júla 2020. O všetkých novinkách vás budeme ihneď informovať!

Zdroj: collider.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -