Film Hellboy sa dočkal oficiálneho dátumu premiéry! Kedy si konečne budeme môcť vychutnať tento očakávaný reštart?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Hellboy sa vráti na veľkú obrazovku už len o niečo viac ako jeden rok. Spoločnosti Lionsgate a Summit Entertainment, ktoré spolupracujú na produkcii tohto reštartu, konečne stanovili oficiálny dátum premiéry! Film si budeme môcť vychutnať presne 11. januára 2019. Tento dátum nám je už síce známy už nejaký čas októbra, no dávnejšie nám štúdio Lionsgate oznámilo, že dátum môže byť zatiaľ nepresný. To sa dnešným dňom zmenilo a neoficiálne sa zmenilo na oficiálne! Taktiež to vyzerá tak, že tento film bude v roku 2019 prvým, ktorý sa objaví na striebornom plátne.

Zdroj: wallsdesk.com

Nový film Hellboy oficiálne!

Január je vždy veľmi špeciálnym miestom pre vypustenie filmov do sveta. No na tie najlepšie „trháky“ to určite správny čas nie je. Ako už je dobre známe, tá pravá filmová sezóna sa začína letom, teda v máji. V tom čase musia štúdia síce bojovať s veľkou konkurenciou, no kto si verí, ten dosiahne vždy ten najvyšší cieľ ako prvý. V posledných rokoch si však môžeme všimnúť, že aj v januári k nám dorážajú veľmi zaujímavé filmy. A podľa všetkého to vyzerá tak, že Hellboy je schopný zarábať aj na začiatku nového roka. Predsa len, pravdepodobne sa postaví malej konkurencii, ktorú tento červený démon jednoducho zničí. A určite niet pochýb o tom, že štúdio Lionsgate nenecháva nič náhode!

Pred týmto novým začiatkom filmu Hellboy sa udialo pár podstatných udalostí. Ešte predtým, ako sa na palubu dostal David Harbour (Stranger Things), sa hovorilo o niečom úplne inom. Režisér Guillermo Del Toro totižto vždy túžil po trilógii. Tá sa však už s určitosťou nestane a bývalý projekt bol oficiálne vyhlásený za mŕtvy. Ron Perlman, ktorý si zahral hlavnú úlohu vo filmoch Hellboy a Hellboy 2: Zlatá armáda, si v najnovšom filme hlavnú postavu nezahrá a o reštarte odmieta hovoriť. Žeby nejaké nedorozumenie medzi ním a hlavnými tvorcami filmu?

Zdroj: gq.com

Posádka, ktorá srší hviezdnymi menami

Na režisérske kreslo zasadol nový „kráľ“, ktorého meno je Neil Marshall. Ten bude na projekte pracovať z otcom komiksu Hellboy, Mikeom Mignolom. Vo filme sa okrem hlavnej postavy samozrejme dočkáme aj iných charakterov. Ich postavy zatiaľ známe nie sú, no aspoň mená hercov vám určite známe budú. Môžeme sa tešiť na ľudí ako Milla Jovovich (Resident Evil), Ian McShane (John Wick), Sasha Lane (American Honey) a Daniel Dae Kin (Lost). Posledný menovaný bol obsadený po tom, ako z projektu odstúpil Ed Skrein. Ten sa pobral iným smerom dobrovoľne a ku úcte k danému charakteru. Z filmu vyhodený nebol a to potvrdilo aj samotné štúdio. Celá posádka je momentálne v procese natáčania, ale informácie ohľadom príbehu zatiaľ nedorazili. Jediné, čo sa zatiaľ šíri vzduchom je, že sa v roli hlavnej zápornej postavy predstaví Milla Jovovich, z ktorej sa stane Blood Queen!

Hellboy, ktorého sa nedá nemilovať!; Zdroj: bleedingcool.com

Na záver treba dodať, že predchádzajúce dva filmy od režiséra Guillerma Del Tora zaznamenali vo svetovej kinematografii úspech. Dohromady si dokázali zarobiť úctyhodných 259,7 miliónov dolárov. Samozrejme, tento zárobok pochádza ešte z rokov 2004 a 2008. Doba sa zmenila na nepoznanie a filmy podľa komiksovej predlohy dnes zarábajú obrovské peniaze. Toho si je určite vedomé aj štúdio Lionsgate, ktoré sa rozhodlo o reštart. Veríte, že by tento film mohol uspieť? To sa uvidí v najbližšej budúcnosti, kedy sa k nám doplavia nové informácie!

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -