Môžeme sa tešiť na nový film zo série Hry o život s pôvodným režisérom

Nenechajte si ujsť

Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

Nový film zo série Hry o život

Filmy Hry o život boli svojho času veľkým fenoménom. Teraz sa pripravuje nový film série Hry o život spoločnosťou Lionsgate. Konkrétne ide o jej prequel, teda bude opisovať udalosti, ktoré sa stali ešte pred hlavnou trilógiou. Jeho názov, ktorý zatiaľ nie je preložený do slovenčiny, je The Ballad of Songbirds and Snakes.

Hry o život je príbeh o dvanástich krajoch, ktoré medzi sebou musia bojovať v krutých hrách. Hlavnou postavou je Katniss Everdeen, ktorá musí čeliť nástrahám prezidenta Snowa. Na konci sa Katniss stane symbolom slobody a spásy pre Panem. O čom teda bude nový film?

The ballad of songbirds and snakes
Zdroj: geekgirlauthority.com

Čo vieme o novom filme?

Francis Lawrence, režisér pôvodnej trilógie, sa vracia a bude režírovať aj tento film. Čo sa týka scenára, tak ten bude mať na starosti Michael Arndt. Zaujímavosťou je, že kniha, podľa ktorej má byť film natočený, ešte ani len nevyšla. Kniha vyjde v anglickom jazyku 19. mája 2020.

Taktiež sa plánuje jej preklad do slovenčiny. Keď sa oznámilo, že vyjde kniha, ktorá bude zasadená do udalostí pred hlavnou trilógiou, veľa fanúšikov sa pustilo do kritiky. Dej sa má sústrediť najmä na mladšiu verziu prezidenta Snowa, hlavného záporaka v pôvodnej sérii, ktorého hral Donald Sutherland.

Prezident Snow
Zdroj: comicbookmovie.com

Fanúšikovia sa práve z tohto dôvodu začali obávať, že kniha zhumanizuje a odôvodní jeho hrozné skutky. Zatiaľ ale nie je jasné, o čom táto kniha bude a či sú tieto obavy na mieste. Medzitým sa ale môžeme tešiť na novú knihu a film, ktorý uvidíme v nasledujúcich rokoch.

Tretia kniha Hier o život bola rozdelená do dvoch častí, takisto ako bola siedma kniha Harry Pottera. Fanúšikovia boli z tohto kroku sklamaní, pretože mali pocit, že ide iba väčší zárobok, čo bolo viditeľné aj na tom, že Drozdajka, druhá časť, zarobila najmenej peňazí zo všetkých filmov série.

Čo hovoríte na nový film zo série Hry o život? Tešíte sa, že tento svet ešte nie je ukončený? Dajte nám to vedieť v komentároch! 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -