Režisér drámy Masaryk pripravuje nový film Sklenená izba! Ako prebieha nakrúcanie v českom Tugendhate?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pre milovníkov kvalitných príbehov dnes prinášame skvelé novinky! Úspešne totižto pokračuje produkcia pripravovaného filmu režisér Juliusa Ševčíka. Ten nám ešte relatívne nedávno predstavil drámu Masaryk, ktorá zabodovala nie len medzi bežnými divákmi. Kritici si snímku obľúbili natoľko, že ju ocenili neuveriteľnými 12timi Českými levmi. Po ohromnom úspechu sa meno filmára automaticky zaradilo medzi najlepších súčasne pôsobiacich českých režisérov, čo zaistilo, že na jeho ďalší projekt sa budeme tešiť ešte viac. Teraz nám je cťou predstaviť vám jeho nový film menom Sklenená izba. O čom bude pripravovaná dráma, ako prebieha natáčanie a kedy sa dočkáme premiéry?

Zdroj: IN Film Barbora Jančárová

Film Sklenená izba

Ako som už vyššie spomínal, film podľa slávneho románu britského spisovateľa Simona Mawera režíruje Julius Ševčík. Samotná kniha, z ktorej vychádza príbeh nadchádzajúceho projektu, sa stala svetovým bestsellerom, bola preložená do desiatok jazykov a bola nominovaná na prestížne literárne ocenenie The Man Booker Prize.

Pripravovaný film na motívy tejto knihy rozpráva príbeh ľudí, ktorých životy, lásku a priateľstvá poznamenali dramatické udalosti 20. storočia. Osudy Liesel a Viktora Landauerových, ich priateľov, zamestnancov i mimoriadneho architekta Von Abta rámuje vznik jednej z najoriginálnejších modernistických stavieb v Európe, miesta veľkých milostných vzplanutí i životných zrád. Práve dnes sa začína zimná časť natáčania filmu, a to priamo v legendárnej brnenskej vile Tugendhat. Snímka vzniká s finančnou podporou mesta Brno. Zastupiteľstvo naň schválilo dotáciu vo výške až 4,3 milióna českých korún. Toto povedal o natáčaní počinu Sklenená izba primátor mesta Brno, Petr Vokřál:

„Mám veľkú radosť, že sa filmári na čas usadili práve v Brne. V možnosti nakrúcať film Sklenená izba nielen v prostredí vily Tugendhat, ale i v ďalších lokáciách vidím obrovský potenciál propagácie. Pripravovaný film zvýši povedomie o vile aj o meste ako takom.“

Zdroj: IN Film Barbora Jančárová

Sklenená izba a jej niekoľko-dňovú produkciu v Prahe a jej pokračovanie zabezpečuje Spoločnosť IN FIlm Rudolfa Biermanna. Ten už v minulosti produkoval divácky úspešné filmy ako Účastníci zájezdu, Obsluhoval jsem anglického krále, Román pro muže či Masaryk. Koproducentmi sú Česká televize, Investito a TV JOJ. Zatiaľ to vyzerá, že sfilmovanie úspešného knižného príbehu bude naozaj stáť za to. Film Sklenená izba by sme si aj v našich kinách mali pozrieť na jar 2019.

Poznáte pôvodný román, na ktorom je film Sklenená izba založený? To, či nás režisér Julius Ševčík opäť raz prekvapí, sa na vlastné oči dozvieme o rok!

ZDROJts

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -