Svet Harryho Pottera sa rozrastie o nový hraný seriál. Ktoré štúdio sa o neho postará?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Nový hraný Harry Potter seriál

Medzi obľúbené franšízy, ako sú Star Wars alebo Marvel, patrí určite aj séria kníh a filmov Harry Potter. Chlapec, ktorý prežil, pobláznil svet najprv v knižnej podobe a o pár rokov na to aj vo filmovej, pričom filmy neboli vôbec zlé a doteraz majú svojich fanúšikov. Niet preto divu, že sa štúdio rozhodlo rozšíriť tento svet o nový hraný Harry Potter seriál.

Svet Harryho Pottera sa rozšíril aj o nové filmy vo filmovej sérii zvanej Fantastické zvery. Prvý film Fantastické zvery a ich výskyt vyšiel v roku 2016 a jeho pokračovanie Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny vyšlo v roku 2018. Pripravovaná tretia časť je naplánovaná až na rok 2022, pretože tvorcovia po neúspechu druhej časti museli zmeniť smer deja celej filmovej série a prepísať scenár.

Fantastické zvery
Zdroj: digitalspy.com

Dej filmov sa zameriava na mladého magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), ktorý cestuje po svete a zachraňuje magické zvieratá. Všetko sa mu ale skomplikuje. Najprv preto, lebo mu jeho zvieratá ujdú, a neskôr preto, lebo sa do cesty postaví obávanému kúzelníkovi Grindelwaldovi. Toho hral Johnny Depp, no nedávno ho v tejto roli nahradil Mads Mikkelsen.

Ktoré štúdio sa postará o nový seriál a o čom by mohol byť?

O nový hraný seriál sa postará štúdio Warner Bros., ktoré robilo aj všetky filmy v sérii Harry Potter a ktoré pracuje aj na filmovej sérii Fantastické zvery. Rovnako teda vieme povedať, že seriál v budúcnosti vyjde na streamovacej službe HBO Max. Nanešťastie, to je všetko, čo zatiaľ o seriáli vieme. To znamená, že je teda naozaj len v začiatočných fázach.

Top 10 rozdielov v Harrym Potterovi
Zdroj: fontech.startitup.sk

Čo sa ale týka deja, je niekoľko dejových línií, na ktoré by sa mohli tvorcovia zamerať. Horúcim kandidátom je obdobie po udalostiach pôvodných filmov. Možné to bolo vidieť cez divadelnú hru Harry Potter and the Cursed Child, ktorá sa zamerala práve na obdobie, kedy mali Harry a jeho priatelia už okolo štyridsať rokov. Divadelná hra však nestačí a fanúšikovia by o tomto období určite radi videli aj seriál.

V seriálovom spracovaní by ale každý rád uvidel aj obdobie Záškodníkov (angl. the Marauders) – Harryho otca Jamesa a jeho priateľov Remusa Lupina, Siriusa Blacka a Petra Pettigrewa. Svet, ktorý vytvorila autorka J.K. Rowlingová má veľký potenciál, a tak si tvorcovia majú z čoho vyberať. Príbehov, ktoré poznáme, je neúrekom, no vždy je tu priestor aj pre nejaké nové.

Tešíte sa na nový hraný Harry Potter seriál? Na aké obdobie zo sveta Harryho Pottera sa podľa vás zameria? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroje: comicbook.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Jarné obdobie, prosím vás môžem aj ja účinkovať v hranom seriály Harry Potter chcel by som si to vyskúšať napríklad chcel by som si vyskúšať hrať Harryho Pottera syna keďže v hranom seriály bude mať tri deti dalo by sa to chcel by som to vyskúšať?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -