Fanúšikovia akčnej série sú zdesení. Nová tvár Jamesa Bonda trápi aj tvorcov

Nenechajte si ujsť

Nový James Bond bude tvrdou ranou pre fanúšikov

Herec Daniel Craig sa s rolou Jamesa Bonda – Agenta 007 vo filme Nie je čas zomrieť (No Time To Die) v roku 2021 rozlúčil skutočne štýlovo. Teraz však po ňom ostala veľká medzera, ktorú zatiaľ nevedia zaplniť ani samotní producenti. A vyzerá to tak, že si na nové pokračovanie veľkolepej špionážnej ságy ešte pár rokov počkáme. Fanúšikovia ostali zarazení.

Budúcnosť agenta Jamesa Bonda nám priblížila v rozhovore pre The Guardian Barbara Broccoli, producentka zodpovedná za celú filmovú sériu. Jej slová nás však príliš nepotešili. „Ešte sme ani nezačali. Čaká nás dlhá cesta, kým budeme môcť svetu ukázať nasledujúcu kapitolu Jamesa Bonda,“ prezradila.

james bond daniel craig
Zdroj: themoviedb.org

Opakujúci sa scenár

S podobným problémom sa však tvorcovia série stretli už viackrát:

„Vrátim sa naspäť ku [filmu] GoldenEye. Už vtedy si všetci hovorili, že s koncom studenej vojny zanikne aj James Bond. Už totiž nebudú žiadni nepriatelia, proti ktorým by agent 007 bojoval. A nakoniec sa ukázalo, že to vôbec nebola pravda,“ zdôraznila Broccoli.

Skvelým príkladom je práve novodobý James Bond, ktorého stvárnil britský herec Daniel Craig. Producentom sa totiž tento raz podarilo preniknúť cez drahé saká priamo do vnútra samotnej postavy a načrtnúť aj jeho emočnú stránku.

Brocolli toto rozhodnutie odôvodňuje tým, že na to boli v daný moment pripravení najmä diváci. Pre celú sériu to bol obrovský skok vpred, pretože do tej doby sme boli skôr naučení sledovať veľkolepé akčné sekvencie či prvoplánové štipľavé repliky.

Budúcnosť v nedohľadne

Teraz musia producenti prejsť revitalizačným procesom opäť. Čaká ich dlhá cesta, na ktorej postupne načrtnú nové kontúry sveta špičkového agenta. Ten musí byť totiž relevantný najmä pre dnešných divákov. Napokon, jasná nie je vôbec ani nová tvár, ktorá sa tejto dôležitej úlohy ujme.

O režisérku stoličku ďalšieho pokračovania prejavil záujem aj známy režisér Christopher Nolan, stojaci napríklad za úspešných tohtoročným hitom Oppenheimer. Na otázku, či by mal o podobný projekt záujem, povedal NME, že by to „preňho bolo obrovskou cťou.“

Pripomíname, že čoskoro si budete môcť pozrieť novú reality šou 007: Road to a Million, v ktorej bude deväť párov obyčajných ľudí čeliť výzvam Jamesa Bonda na ikonických filmových lokáciách naprieč celým svetom. Súťažiť budú o milión dolárov. Podobné pretavenie značky do skutočnej reality šou aktuálne zažíva aj Netflix seriál Squid Game: Challenge.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -