Nový Batman bude hnedej pleti. Kto je Timothy Fox a čo by si o ňom mal vedieť?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Do DC komiksového sveta prichádza úplne nová éra a naši starí známi superhrdinovia budú v grafických knižkách nahradení mladšími charaktermi. Všetko započne nový komiks The Next Batman.

Čo sa zmení? Veľká trojka – Batman, Superman a Wonder Woman – bude v komiksoch zastávať iné (vedľajšie) úlohy a na ich miesto nastúpia mladší hrdinovia. DC túto novinku oznámil ešte len nedávno a s tým, že do ich temného univerza prídu udalosti DC Future State, ktoré nás oboznámia s osudmi všetkých hrdinov.

The Next Batman
Zdroj: gamesradar.com

Komiks The Next Batman prinesie náhradu za klasického Brucea Waynea

Od oznámenia pripravovaného DC Future State bola identita nového Batmana dobre utajovaná. Bruce Wayne je totiž v novej ére považovaný za mŕtveho pre väčšinu sveta, no skutočnosť je trochu iná. Žije, ale už sa s ním budeme stretávať len pod prezývkou Temný detektív a ochrancom Gothamu sa stane niekto úplne iný.

Kto je Timothy Fox?

Batmanov kostým si bude obliekať syn Luciusa Foxa, ktorý v komiksoch zastáva rolu generálneho riaditeľa Wayne Enterprises, ako aj osobného manažéra Brucea Waynea. V pred-apokalyptickom DC bol Timothy Fox predstavený ako mladý motivovaný muž, ktorého oklamali agenti, aby si myslel, že Bruce Wayne je zločinec.

Tim a Lucius boli týmito zisteniami znechutení, pričom Tim sa pokúsil krátko po tom vlámať do Waynovej nadácie. Jeho plán však zlyhal a prežil len vďaka záchrane Batmana s Robinom. Robin neskôr pokračoval vo vyšetrovaní a našiel relevantné dôkazy, že agent Gregorian Falstaff fingoval obvinenia proti Waynovi. Keď sa to dozvedel Timothy, spoločne so svojim otcom zakopali vojnovú sekeru a vzťahy s ochrancom Gothamu boli opäť urovnané.

komiks The Next Batman
Zdroj: insidepulse.com

Preskúmame aj Timovi neznámu minulosť

V post-apokalyptickom DC sa Timothy objavil len krátko. Do veľkej miery bol totiž zatienený superhrdinským bratom Lukeom. Následky vojny s Jokerom však potvrdili, že Timothy v DC stále existuje a dokonca sa po dlhej dobe opäť stretol so svojou rodinou. Aj keď dôvody ich rozlúčenia zatiaľ nepoznáme.

Tvorca komiksu The Next Batman John Ridley potvrdil, že v pripravovanom diele lepšie preskúmame Timovu minulosť a máme sa pripraviť na nové superhrdinské duo – namiesto BatmanRobin sa dočkáme spojenia BatmanBatwing (Timov brat Luke).

Future State: The Next Batman 1# od Johna Ridleyho, Nicka Deringtona, Brandona Thomasa, Sumita Kumaru, Paula Jenkinsa a Jacksona Herberta sa začne predávať 5. januára 2021. Komiksoví fanúšikovia na Slovensku si ho budí môcť zakúpiť zatiaľ iba online.

Zasiahne podľa teba komiks The Next Batman aj filmové DC a uvidíme Tima v kostýme Batmana aj vo vlastnom filme? Názor nám môžeš zanechať dole v komentároch.

Zdroj: dc.fandom.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -