TEÓRIA: Prichádza do MCU? Scenár filmu Avengers: Endgame odhaľuje ikonického superhrdinu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Nový MCU superhrdina prichádza?

Scenár filmu Avengers: Endgame odhaľuje to, čo nám v kine ušlo. Naozaj už čoskoro dorazí nový MCU superhrdina, ktorého každý správny fanúšik Marvel pozná z komiksov?

Ukončenie veľkolepej Infinity Ságy, ako ju dávnejšie nazval Kevin Feige, si so sebou vzalo obete. Odchod postáv ako Tony Stark, Steve Rogers, Natasha Romanoff a ďalších znamená, že sa celkom zúžil okruh postáv, s ktorými môžu tvorcovia pracovať v budúcich filmoch Marvel Cinematic Universe. Na tento problém existujú dve riešenia. Za prvé, presunúť do centra diania doteraz nie až tak hlavné postavy (Spider-Man, Captain Marvel atď.). No a za druhé, predstaviť úplne nové postavy.

Jednou z nových postáv, ktoré už čoskoro spoznáme, by mohol byť legendárny Beta Ray Bill, ktorého z komiksov pozná každý fanúšik Marvel. Nasvedčuje nám to scenár Avengers: Endgame, ktorý bol len nedávno sprístupnený verejnosti.

Zdroj: Marvel

Scenáristi Christopher Markus a Stephen McFeely v ňom bližšie popisujú udalosti a prostredie, v ktorých sa charaktery pohybujú. Oproti samotnému filmu teda scenár ukrýva viac informácií. Dnes sa konkrétne pozrieme na scénu z filmu, ktorá sa odohrávala v roku 2014. V nej vidíme sestry Gamoru a Nebulu, ako bojujú proti mimozemšťanom na planéte, ktorú práve dobýja Thanos. Je to len chvíľu predtým, než Šialený Titán preskenuje myseľ Nebuly a odhalí, o čo sa v budúcnosti pokúšajú Avengeri.

Akcia s Gamorou a Nebulou je krátka. Scenáristi však v scenári špecifikovali, že sestry nebojujú len proti nejakým náhodným mimozemšťanom, ale proti rase menom Korbiniti (angl. Korbinites). Spoznať sa ich nedalo preto, lebo na sebe mali brnenie. No a práve fanúšikovsky obľúbená Marvel postava menom Beta Ray Bill je Korbinit.

Kto je to Beta Ray Bill?

To, že nový MCU superhrdina by mohol byť práve tento komiksový charakter, jednoznačne nadchne množstvo fanúšikov. Beta Ray Bill, ktorý debutoval v komikse The Mighty Thor #337 v roku 1983. Vytvoril ho Walt Simonson a rýchlo sa z neho stal favorit milovníkov Marvel Comics.

Beta Ray Bill mal byť z príbehového hľadiska prekvapením. Na prvý pohľad monštrum, ktoré je v skutočnosti veľkým hrdinom. Bill je prvou postavou mimo The Nine Worlds, resp. Deviatich svetov (Asgard, Hel, Jotunheim, Nidavellir, atď.), ktorá je hodná Thorovho kladiva Mjolnir. Zo začiatku sa Bill a Thor hádali o to, kto by mal Mjolnir vlastniť. Korbinitský bojovník však nakoniec dostal vlastné mýtické kladivo menom Stormbreaker, s ktorým bojoval po boku Thora.

beta ray bill
Zdroj: wall.alphacoders.com

Príde do Marvel Cinematic Universe?

Vďaka scenáru vieme, že Thanos už bol vo vojne s obyvateľmi planéty Korbin. Otázkou zostáva, kde bol vtedy Beta Ray Bill, ak ho filmové štúdio plánuje predstaviť v budúcich príbehoch.

Tiež je tu priamy odkaz na jeho komiksové kladivo Stormbreaker – tento názov v Avengers: Endgame dostala Thorova nová sekera. Boh hromu si tiež z času predtým, než stretol Helu, vzal svoj Mjolnir. Momentálne má teda dve zbrane. Je možné, že vo svojich budúcich dobrodružstvách stretne Beta Ray Billa a jednu z nich mu venuje, aby mohol bojovať po jeho boku tak, ako tomu bolo v komiksoch.

Sú tu tiež vyjadrenia Chrisa Hemswortha, ktorý hrá Thora a Kevina Feigeho, ktorý šéfuje spoločnosti Marvel Entertainment. Takto odpovedal herec na otázku, či by chcel, aby do MCU zavítal Beta Ray Bill:

„Bol to jeden z prvých komiksov, ktoré som čítal. Bol by som veľmi rád.“

thor love and thunder
Zdroj: unrealengine.com, deviantart.com, sidefx.com

Zaujímavá informácia, ktorú veľa ľudí nevie je aj fakt, že Bill sa pôvodne mal objaviť už vo filme Thor: Ragnarok. So scenára ho však pred začiatkom produkcie vystrihli. Toto rozhodnutie Kevin Feige opísal chvíľu po premiére príbehu Taiku Waititiho:

„Bol tam Beta Ray Bill, no bolo to také unáhlené, že by ste sa sťažovali rovnako ako teraz. Na pár chvíľ tam bol, ale jednoducho to nestačilo. A cítim, že ako to nestačí, radšej to sprav neskôr.“

Z Feigeho slov by sme ľahko mohli vyčítať, že príchod Beta Ray Billa je len otázkou času. Nechajme sa však prekvapiť. Niečo zaujímavé by sa mohlo stať už vo filme Thor: Love and Thunder, ktorý uvidíme v novembri roku 2021.

Zdroj: screenrant.com, comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Thor uz nema dve zbrane. Jeho kladivo si zobal Captain America so sebou ked odchadzal do minulosti vratit kamene nekonecna. Kedze sa uz nevratil, Mjolnir zjavne vratil naspat v case Thorovi v Asgarde…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -