Bird Box už nie je najpozeranejším filmom na Netflixe. Porazila ho jesenná novinka

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Nový najpozeranejší Netflix film

Netflix je streamovacou platformou s azda najväčším počtom odberateľov. Niet sa potom čomu čudovať, ak ich filmy dosahujú obrovské čísla sledovanosti. Doteraz najsledovanejším filmom bol megahit Bird Box v hlavnej úlohe so Sandrou Bullock. Všetko sa však zmenilo. Nový Netflix film, ktorý je momentálne jesennou novinkou, teraz získal titul najpozeranejší.

Tento titul po novom nesie akčná komédia Red Notice. Nie je to prekvapením, veď film už len v prvý deň mal najväčší otvárací deň na Netflixe v histórii tejto streamovacej služby. Už to bolo veľkým prvenstvom. Teraz si film pre seba získal ďalšie prvenstvo v podobe najsledovanejšieho filmu na tejto platforme. Zaslúži si ale tento film takýto prestížny titul?

Red Notice je miláčikom u ľudí, no kritikom veľmi nesadol

Zatiaľ čo si diváci zjavne tento akčné dobrodružstvo užívajú, keďže ho videlo naozaj mnoho ľudí, kritikov veľmi neuspokojil. Na filmovej stránke Rotten Tomatoes získal od divákov 92 %, kritici mu horko-ťažko dali aspoň tých 35 %. Je to z toho dôvodu, že snímka naozaj nie je veľkým majstrovským kúskom a ide skôr o oddychovku vhodnú pre všetkých, ktorá ničím neprekvapí, možno len občasnými zvratmi v deji.

Samozrejme, mal aj lepšie chvíľky a naozaj silné obsadenie, ktoré Red Notice ale zaradilo len k priemerným. Vďaka týmto aspektom je však naozaj vhodný pre všetkých a je to ideálny film v dnešnej dobe, keď ľudia potrebujú len večer vypnúť hlavu. Film pre všetkých si teda logicky pozrie najväčšie množstvo ľudí a tak aj napriek negatívnym kritikom je snímka topkou v sledovanosti na Netflixe.

Red Notice – film točiaci sa okolo ústrednej trojice a krádeží

Dwayne Johnson ako svetovo najlepší policajt, Gal Gadot ako najlepšia zlodejka umenia a Ryan Reynolds (z jasných dôvodov) ako druhý najlepší zlodej umenia na svete. Ak sa na film treba tešiť, tak hlavne na toto obsadenie. Trojica má medzi sebou mnoho vtipných a bojových scén, ktoré sú často prepojené s hlavným objektom záujmu – (tiež) trojicou zlatých vajec veľkej hodnoty.

Reynolds je typický vtipkár, Johnson typický silák a Gadot typická kráska, no aj tak sa film dá pozerať a rozumiem, že práve títo v dnešnej dobe naozaj populárni herci prilákali na túto snímku mnoho divákov. Red Notice sa teda oplatí vidieť a aj keď nejde o niečo veľkolepé ako projekty od Christophera Nolana, človek si pri ňom oddýchne a pozrie si opäť jeden veľký lov za pokladom.

Videli ste už film Red Notice? Čo si o ňom myslíte? Dajte nám to vedieť dole do komentárov.

Zdroje: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -