Nový notebook Razer Blade Stealth dostane špičkovú výbavu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nový nielen herný notebook Razer Blade Stealth prichádza s veľkým výkonom v ešte menšom tele. Najnovšie sa nám predstavuje 13-palcový model, ktorý, ako sa zdá, splnil všetko, čo sme od neho mali čakať. S váhou len necelých 1,3 kilogramu je prenosný a výkonný, odráža sa to však na cene.

razer logo
Zdroj: pinterest.com

Notebook Razer Blade Stealth – Špecifikácie

Nový model začína na cenovke 1 500 dolárov. Za to dostanete 16GB DDR4 RAM, 256GB rýchleho M.2 SSD úložiska a Intel procesor 10. generácie s integrovanou Iris Plus grafikou. Konkrétne tento model má vraj 10-hodinovú výdrž batérie, čo môžeme pripísať novému, efektívnemu procesoru a absencii samostatnej grafickej karty. Veľké veci sa však dejú, keď si zákazník priplatí.

Za vyššiu cenu si budú môcť vášniví hráči či ľudia, ktorí na cestách potrebujú výkon, zakúpiť verziu 16GB DDR4 RAM, 512GB M.2 SSD úložiskom, novým Intel procesorom a grafickou kartou NVIDIA GTX 1650. A nezabudnite, že stále ide o 13-palcový notebook. Spoločnosť Razer sa tak vďaka novému Blade Stealth 13 stala prvým výrobcom, ktorému sa podarilo napchať GTX 1650 do zariadenia tejto veľkosti.

Samozrejme, s vyšším výkonom začne rýchlejšie ubúdať z batérie. Obrovský rozdiel vo vybíjaní by však mal vidieť až pri hrách, kedy je človek aj tak usadený a zapojiť notebook do zásuvky by mu nemalo robiť problém.

razer blade stealth 13
Biely (lacnejší) a čierny (drahší) model; Zdroj: engadget.com

Z testov portálu engadget by malo byť jasné, že ani základný model s integrovanou grafickou kartou nie je slabý. Podľa všetkého sa na ňom dá hrať Overwatch s nízkymi nastaveniami a Full HD rozlíšením na stabilných 60 FPS. Model s GTX 1650 by na tom mal byť o dosť lepšie.

Čo sa týka displejov, zákazníci majú na výber medzi matnými displejmi s rozlíšením Full HD a 4K (dotykový).

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo vravíte na nový notebook Razer Blade Stealth? Zapôsobil na vás, alebo vás to s tou cenovkou až tak neprekvapuje? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -