Nový Peugeot 308 sa pokúsi zhodiť z trónu Volkswagen Golf vďaka výkonnému hybridnému motoru

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Automobilka Peugeot chystá značnú aktualizáciu. Nový Peugeot 308 sa bude snažiť oživiť tento model, ktorý sa podrobil zmenám naposledy ešte v roku 2017.

Francúzi pravdepodobne lepšie nazreli do segmentu C v Európe a zistili, že je v súčastnosti plný novších a atraktívnejších modelov, akými sú napríklad Volkswagen Golf, Škoda Octavia, SEAT Leon, Ford Focus a veľa iných.

nový peugeot 308
Zdroj: www.carsguide.com.au

V čom bude nový Peugeot 308 lepší?

Výrobca bude musieť konať veľmi rýchlo a podľa najnovších informácií už začali. Peugeot totiž spustil výrobu novej generácie ich hatchbacku a premiérovo by mal byť na trh uvedený niekedy začiatkom roku 2021.

Očakávať môžeme veľa priaznivých zmien, ktoré by mohli vozidlo zaradiť medzi najlepšie kúsky v segmente C (nižšia stredná trieda). Model bude vychádzať z aktualizovanej verzie paltformy EMP2, ktorá taktiež podporuje súčasnú generáciu 308.

Základná verzia vozidla prejde taktiež aj elektrifikáciou a dostane výkonnejšie hnacie ústrojenstvo. Čo nás však dokáže upútať najviac je kombinácia spaľovacieho motora s dvoma elektromotormi.

Peugeot 308
Zdroj: motoronline.com

Koľko konských síl nájdeme pod kapotou?

Pripravovaný Peugeot 308 bude vo svojom vnútri skrývať tri motory. Využívať bude 1,6-litrový plynový motor s turbodúchadlom, podporovaný dvoma elektrickými motormi (jeden pre každú nápravu). Pod kapotou nájdeme viac ako 300 konských síl a poteší nás aj pohon všetkých kolies.

S takýmto vybavením bude nový hybrid schopný súťažiť s nadchádzajúcim automobilom Volkswagen Golf R, z ktorého by sa mal taktiež stať hybrid. Okrem iného nám automobilka Peugeot predstavila vznik novej divízie PSE (Peugeot Sport Engineered), ktorá bude zodpovedná za vývoj nového modelu. Označenie GTi však nedostane.

Pokiaľ ide o bežné modely, očakáva sa, že automobilka bude i naďalej ponúkať tradičné benzínové a naftové spaľovacie motory. Do toho sa však pripojí aj elektrický variant, o ktorom zatiaľ nevieme veľa informácií. Aj preto nikam neodchádzajte, pretože ďalšie detaily by sa mohli dostaviť už blízkej budúcnosti.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo hovoríte na nový Peugeot 308, ktorý prejde elektrifikáciou? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: motor1.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -