Nový Samsung Galaxy S24 zadupal najväčšiu výhodu iPhonov

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Samsung tromfol Apple v jednej kritickej veci

Odvekí nepriatelia Samsung a Apple si aj naďalej idú po krku. Už dlhé roky sa pri uvádzaní nových smartfónov predvádzajú a spoločnosti stále hľadajú spôsoby, ako tromfnúť tú druhú. Koniec koncov, ak sa im podarí ponúknuť lepší produkt ako konkurent, získajú tým väčší trhový podiel a viac peňazí, čo je ich primárny cieľ. Je teda v ich záujme poskytovať čo najlepší výrobok – pričom v jednom dôležitom aspekte odjakživa kraľoval iPhone. Až doteraz. Predstavením Samsung Galaxy S24 sa totiž všetko zmenilo.

Ako ste už určite postrehli, Samsung 17. januára predstavil novú generáciu svojich vlajkových lodí. Modelový rad obsahuje základný model Galaxy S24, väčší model s totožnými komponentami Galaxy S24+ a maximálne bezkompromisný Galaxy S24 Ultra, ktorý kombinuje všetko to najlepšie, čo má výrobca k dispozícii.

nove smartfony
Zdroj: Redakcia REWIND.sk

Táto generácia, podobne ako tie predchádzajúce, nie je revolučná, ale evolučná. Juhokórejský technologický gigant však naprieč celým hardvérovým a softvérovým balíkom priniesol citeľné zmeny. Všetky modely majú o niečo väčšiu batériu. Dizajn sa vylepšil, smartfóny sú hranatejšie a lepšie sa držia v ruke, pričom displej zaberá väčšiu časť tela. Vylepšenia sa udiali aj v čipsete a fotoaparátoch.

Najväčšie zmeny a novinky však predstavil softvér. Zaujme najmä nový koncept zabudovanej umelej inteligencie Galaxy AI. Zhmotnený je v softvérovej nadstavbe Samsungu pre Android vo viacerých ohľadoch. Medzi tie najdôležitejšie funkcie patria živý preklad telefonického hovoru, funkcie klávesnice na parafrázovanie či úpravu textu, možnosť vygenerovať sumarizáciu dlhých textov či rýchlejšia a jednoduchšia úprava fotiek pomocou AI. Tieto funkcie sú pritom dostupné naprieč celým modelovým radom Galaxy S24.

Najnovší Android po dobu až 7 rokov

Ďalšia softvérovou novinkou, ktorej sa však nevenuje toľko pozornosti, je taktiež dostupná pre všetky smartfóny radu Galaxy S24. Samsung svojim zákazníkom totiž odteraz sľubuje až 7-ročnú podporu pre aktualizácie operačného systému a 7-ročnú podporu pre bezpečnostné záplaty. Pre REWIND.sk to potvrdil Samsung Slovensko na tlačovej konferencii.

galaxy ultra
Zdroj: Redakcia REWIND.sk

Ide o výrazný skok vpred. Zatiaľ čo pri generácii Galaxy S23 Samsung sľuboval päť rokov aktualizácií, pri nových Galaxy S24 to bude až sedem. To znamená, že od predstavenia dňa 17. januára 2024 môžete očakávať, že vaše zariadenie bude bežať na najnovšom Androide až do roku 2031.

Chytá sa len Google, Apple zaspal

Samsung sa týmto krokom vyrovnal smartfónom Google Pixel 8, ktoré taktiež sľubujú 7-ročnú podporu. Spoločnosť tým však tromfla aj samotný Apple, ktorý je so svojimi iPhonmi taktiež známy dlhou životnosťou a podporou. Pri iPhone 15 však kalifornský gigant garantuje len 6 rokov aktualizácií operačného systému (7 pre bezpečnostné aktualizácie). Tu je prehľad troch najnovších smartfónov spoločností Google, Apple a Samsung a sľubované okná, do ktorých budú poskytovať aktualizácie:

OS aktualizácie Bezpečnostné aktualizácie
Google Pixel 8 október 2030 október 2030
Apple iPhone 15 september 2029 september 2030
Samsung Galaxy S24 január 2031 január 2031

Čo hovoríte na krok Samsungu predĺžiť garanciu sľubovaných aktualizácií softvéru? Viete si vďaka tomu predstaviť, že by ste Galaxy S24 používali 7 rokov? Myslíte si, že Apple sa pokúsi dobehnúť Google a Samsung? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -