Kritici ho milujú, diváci ho zadupali pod zem. Nový akčný seriál rozdelil divákov

Nenechajte si ujsť

Seriálový remake akčnej klasiky rozdelil kritikov a divákov

V piatok 2. februára na streamovacej službe Prime Video odštartoval akčný seriál Mr. & Mrs. Smith. Príbeh dvojice tajných agentov, ktorí musia spolupracovať a predstierať, že sú manželia, sa ešte v roku 2005 dočkal celovečerného filmu s Bradom Pittom a Angelinou Jolie. Pamätníci si môžu vybaviť aj televízny seriál z roku 1996, v ktorom sa pre zmenu objavila charizmatická dvojica Scott Bakula a Maria Bello.

Aj keď sa formát manželov Smithovcov nikdy nestretol s prehnane veľkým diváckym záujmom, nešlo ani o vyložené prepadáky. Koncept falošných manželov, ktorí si k sebe napriek počiatočným rozdielom nakoniec našli cestu, dokázal slušne zabaviť. V konečnom dôsledku tak išlo o pohodové akčné jednohubky s nádychom humoru.

Herec a príležitostný režisér Donald Glover teraz pokúša príbeh manželov Smithovcov vzkriesiť v podobe nového seriálu. Ten v upútavkach vyzeral ako stávka na istotu, pomerne veľkým prekvapením pár dní pred premiérou preto boli prvé ohlasy kritikov, ktoré v drvivej väčšine nešetrili chválou.

Recenzenti si ho zamilovali, diváci to nechápu

Recenzenti na Rotten Tomatoes chválili odlišné poňatie príbehu, herecké výkony, chémiu medzi dvojicou postáv i dôvtip a originalitu, ktorými novinka podľa nich prekypuje. Výsledkom je, že až 84 % recenzentov na Rotten Tomatoes novinku od Amazonu divákom odporúča.

Medzi názorom kritikov a divákov však v tomto prípade nastal pomerne výrazný rozkol. Kým väčšina odborníkov sa pri seriáli bavila, diváci nešetria kritikou. Seriál podľa viacerých dopláca na nekonzistentné postavy a opakujúce sa vzorce ich vzťahu, ktoré pôsobia umelo a iba ako snaha scenárov nasilu naťahovať čas.

Viacerým divákom sa tiež nepáči koncept jednotlivých prípadov, ktoré sú nezaujímavé a v niektorých epizódach pôsobia vyložene ťažkopádne. Výsledkom je nevyrovnané tempo celej novinky, ktorá väčšinu času skôr nudí ako baví. V hodnotení divákov má seriál na ČSFD momentálne hodnotenie iba 34 %, čím sa radí medzi najhoršie hodnotené novinky posledných rokov.

Podobne ako vo väčšine prípadov aj tentokrát platí, že najlepšie bude spraviť si názor sám. Urobiť tak môžete na službe Prime Video, kde je dostupných všetkých 8 epizód seriálovej novinky.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -