Je nový Silent Hill konečne na ceste? Rating hovorí, že áno

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Nový Silent Hill? Snáď

Ak je nejaká hororová značka, ktorá by si skutočne zaslúžila pokračovanie, je to práve Tichá Hora, ktorá tu nebola už poriadne dlhú dobu. Niečo sa ale skutočne deje. V posledných mesiacoch neprestajne počúvame o náznakoch a možnom príchode nového dielu, no a teraz Silent Hill: Short Message dostal oficiálny rating. Ale iba v Kórei.

Fanúšikovia chcú nový Silent Hill. A hlavne, fanúšikovia chcú dobrý Silent Hill. Schválne, viete, kedy sme sa dočkali plnohodnotného dielu, ktorý oficiálne vyšiel? Písal sa rok 2012 a šlo o Downpour, ktorý pochádza od českých tvorcov. Zlá hra to určite nebola, avšak nešlo ani o veľký hit, i keď si projekt svojich fanúšikov našiel.

Následne sme sa v roku 2014 dočkali famózneho P.T. od Hidea Kojima, no projekt bol, nanešťastie, zrušený a dodnes patrí medzi žiadané tituly, po ktorých hráči prahnú. Nedávno nás samotný Kojima nalákal, keď na svoje technologické demo spomínal. Nakoniec ale nešlo o oznámenie novej hry, prípadne reštartovanie vývoja toho, čo pred dekádou začal. A to je, samozrejme, škoda.

Short Message…

Je pomerne zvláštne, že tá značka zomrela spolu s odchodom Kojimu z Konami. Silent Hill totiž práve vtedy prestal vychádzať, i keď náznaky sa tu a tam objavovali. Séria síce oficiálne neexistovala a nové tituly nevychádzali, avšak to neznamená, že by sa o nej nerozprávalo.

Stále v srdciach hráčov jestvovala. A stále o nej písali mnohé portály. Či už šlo o spätné pohľady za zlatou dekádou značky, prípadne v sumarizovaní rôznych koncov (jednotlivé časti ich obsahujú spravidla niekoľko) alebo prosbách o vydanie Kojimovho diela.

Konami sa ale o túto hororovú IP príliš nezaujímalo a ak mám byť úprímný, táto firma akoby zanevrela aj na vývoj či vydávanie iných titulov. To sa ale pomaly začína meniť, pretože v posledných mesiacoch čoraz viacej čítame či počujeme o pripravovaných projektoch z produkcie nechválne známeho Konami.

Silent Hill
Zdroj: express.co.uk/

Plnohodnotný projekt?

Dôkazom toho je aj projekt zvaný Silent Hill: Short Message. Ten práve dostal rating v Kórei, avšak nedošlo na žiadne ďalšie info. O titule, jeho spracovaní či štýle, teda netušíme absolútne nič. Nevieme ani to, ktorý vývojársky tím by sa na práci podieľal. Konami oficiálne nič neoznámilo a, dokonca, v získanej správe ani firma nefiguruje ako vydavateľ.

Pod titulom je podpísaná spoločnosť UNIANA, ktorá vydáva Konami tituly práve v Kórei, čiže tento aspekt by sedel. Stále je tu ale jedna nepríjemná kostra v skrini. Čo konkrétne? Fakt, že Konami naďalej o prípadnej novinke vôbec nehovorí. Nie je ohlásená, plne potvrdená a ani sme ju nikde nemali možnosť vidieť.

Taktiež, názov príliš nenahráva tomu, že by šlo o niečo veľké. A okrem toho ani nie je príliš úderný. Samozrejme, tak ako Mulder, aj ja chcem veriť a dúfam, že pôjde o novú (najmä kvalitnú) hru z univerza s obrovským potenciálom. Momentálne ale k celej situácii musíme pristupovať obozretne a zbytočne si nerobiť veľké nádeje. Ak ale dôjde na ohlásenie, bude sa zrejme týkať práve The Short Message.

Myslíte, že sa konečne dočkáme nového Silent Hill titulu alebo Konami už na značku zanevrelo? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom dostupných komentárov.

Zdroj: gematsu.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -