Nový Superman film hľadá čierneho režiséra aj herca do hlavnej úlohy. Zasadia príbeh do 20. storočia?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Je svet pripravený na prvého Supermana čiernej pleti? Ako možno viete, J. J. Abrams produkuje nový Superman film pre štúdio Warner Bros. Scenár má na starosti Ta-Nehisi Coates, americký novinár a autor komiksov. Po prvýkrát v histórii sa zameria na čierneho Supermana, pričom v komiksoch nejde o žiadnu novinku. Jeden čas bol k projektu pripojený herec Michael B. Jordan, ktorý sa v hľadáčiku štúdia viac nenachádza.

Nový Superman film sa odhaľuje

Dôveryhodný zdroj The Hollywood Reporter teraz prináša zaujímavé novinky ohľadom smeru, ktorým sa projekt vydal. Štúdio a producent J. J. Abrams plánujú nájsť čierneho režiséra a herca, ktorý sa ujme hlavnej úlohy. S úlohou neustále spájaný Michael B. Jordan sa na margo projektu vyjadril nasledovne:

„Lichotí mi, že ma s tým ľudia spájajú. Nepochybne je to kompliment, ale tentokrát to budem len sledovať.“

Čo sa réžie týka, J. J. Abrams sa medzi zvažovanými menami nenachádza. Štúdio Warner Bros. sa zaviazalo, že projektu nájde filmára čiernej pleti. Na zozname potenciálnych režisérov sú vraj mená ako Steven Caple Jr. (Creed II), J.D. Dillard (Sleight), Regina King (One Night in Miami…) a Shaka King (Judas and the Black Messiah). Zaujímavosťou je, že niektorých z nich si vyhliadol aj Marvel pre réžiu filmu Blade.

„J. J. Abrams, ktorý film produkuje, nepatrí medzi veľa zvažovaných možností. Keď Warneri vo februári oznámil, že oslavovaný autor Ta-Nehisi Coates píše scenár a Abrams produkuje, neadresovalo to otázku réžie. Ale zasvätené osoby hovoria, že Warneri a DC sú odhodlaní najať čierneho režiséra, ktorý sa postará o prvú filmovú inkarnáciu Supermana s čiernym hercom, pričom jeden zdroj dodal, že dať Abramsa do čela by bolo ‘hluché‘.“

Určite treba objasniť, že nový reboot Supermana nebude súčasťou sveta DC Extended Universe. Figurovať bude podobne ako Joker (2019) alebo budúcoročný The Batman. Teda ako samostatný film.

Zdroj ďalej tvrdí, že scenárista Coates vytvára príbeh Kal-Ela v duchu originálnych Superman komiksov. Hlavný protagonista tak pochádza z planéty Krypton a príde na Zem. Príbeh je stále vo fáze príprav a veľa detailov sa môže zmeniť. Jednou zo zvažovaných možností ale je, že bude zasadený do 20. storočia.

Superman nový film
Zdroj: supermanhomepage.com

Čierny Superman zo stránok komiksov

Meno Calvin Ellis sa v DC komiksoch objavuje od roku 1985, kedy ho ako Supermana predstavil svetu tvorca Alan Moore. Jeho postava je založená na bývalom americkom prezidentovi Barackovi Obamovi a slávnom boxerovi Muhammadovi Alim.

Kalel je Superman of Earth 23, no vo svojej civilnej identite ho poznáme pod menom Calvin Ellis. Zastáva pozíciu prezidenta Spojených štátov amerických a jeho počiatky sú podobné ako pri Kal-Elovi alias Clarkovi Kentovi.

Počas kataklizmatickej explózii planéty Krypton ho manželská dvojica vedcov Jorel a Lara za účelom záchrany vypustia do hlbín vesmíru, odkiaľ nakoniec pristane na planéte Zem. Nájde ho chudobná, ale veľmi láskavá rodina Ellisovcov, ktorí mu dali meno Calvin. Neskôr sa z neho stáva dôležitá politická osobnosť bojujúca za práva utláčaných a svetový mier.

Ste pripravení na prvého čierneho Supermana na plátnach kín? Alebo je vašim jediným Henry Cavill? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -