Nový trailer na hru Ghost of Tsushima hlási, že do sveta samurajov mieri búrka

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Posledná exkluzivita tejto generácie

Životný cyklus konzol PlayStation 4 je vo svojom úplnom závere. Čoskoro ho nahradí výkonnejší a lepší potomok s príhodnou poradovou číslovkou 5. Medzitým nás ale čaká posledný exkluzívny počin spomínanej platformy. Ghost of Tsushima dostáva nový trailer, ktorý prekvapí svojím filmovým prevedením.

Vzhľadom k tomu, že samurajský open world má dátum vydania nastavený na 17. júla 2020, je iba pochopiteľné, že Sony práve v najbližších dňoch spustí masívnu marketingovú kampaň. Propagácie na platformách ako Twitch, prípadne YouTube, sú samozrejmosťou. Cieľ je pritom jednoduchý – čo možno najviac podporiť predaje novinky od Sucker Punch Productions.

Všetko to začína ukážkou, ktorá sľubuje príchod veľkej búrky. Treba zdôrazniť, že podobne štýlová a vizuálne atraktívna pripomienka nejakej hry tu už naozaj dlho nebola.

Nový trailer Ghost of Tsushima predznamenáva príchod búrky

Ak čakáte na poodhalenie nových gameplay úsekov a mechaník, tých sa tu nedočkáte. Vývojári očividne ukázali všetko, čo chceli a tým pádom si budete musieť vystačiť s posledným State of Play predstavením. A Storm is Coming trailer vopred upozorňuje, že nereflektuje hrateľnosť a ani skutočné grafické kvality výsledného produktu.

Preto budú mať mnohí pocit, že sa práve pozerajú na ukážku tematického filmu. Výborne zostrihanú a skvelo ozvučenú ukážku.

Ghost of Tsushima nový trailer 2
Zdroj: gematsu.com

Len pre pripomenutie upozorňujeme, že príbeh o mongolskej invázii sa odohráva v otvorenom svete, po ktorom cestujete ako pomstychtivý samuraj. Bojujete proti dobyvačným Mongolom, obsadzujete ich tábory a snažíte sa opäť priniesť pokoj do vašej domoviny.

Hrateľnosť zatiaľ nepatrí k tým najoriginálnejším, avšak vývojári sa očividne snažia pomerne generickú náplň vyrovnať atmosférou a unikátnymi prvkami (súbojová zložka a šikovne vyriešená navigácia pomocou fauny i flóry).

Práve prostredníctvom zaujímavých gameplay elementov sa budú autori snažiť vyhnúť tieňu Ubisoft hier, ktoré pôsobia jednoliato. Koniec koncov, ako často môžete vziať do rúk katanu a cestovať po feudálnom Japonsku?

Máte už Ghost of Tsushima predobjednané? Myslíte, že pôjde o najlepšiu samurajskú hru tejto konzolovej generácie? 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -