Mafia: Definitive Edition v novom traileri predstavuje slasti i nebezpečestvá kriminálneho života

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Thomas Angelo sa vracia

Na remake legendárneho českého titulu sa mnohí nepochybne tešia. Svojho času prišiel tím pod vedením Daniela Vávru s jedným z prvých titulov s otvoreným svetom a ozajstným príbehom. Nový trailer pre Mafia: Definitive Edition ukazuje život dobového kriminálnika bez akékoľvek obalu.

Remake od počiatku vyvolával zmiešané reakcie. Niektorí sa tešili, že sa takmer dvadsať rokov stará hra dočká plnohodnotnej reinkarnácie, iní zasa neverili v schopnosti vývojárskeho štúdia.

Rozhodne ale remake, ktorý je z nejakého dôvodu skrytý za frázou Definitive Edition, nenechal fanúšikov, hráčsku komunitu i rôzne žurnalistické média chladnými. Práve naopak, reagoval naň takmer každý, kto sa venuje hernému svetu.

Nový trailer Mafia: Definitive Edition je štýlový i mierne nostalgický

Nedávna preview verzia, ktorá bola rozposlaná do mnohých médií, poskytla jasnejší pohľad na hrateľnosť a spracovanie očakávaného remaku. Pochopiteľne, prijatie nebolo ideálne, nakoľko vývojári z Hangar 13 v mnohom opakujú chyby z tretieho dielu, avšak hráči oceňujú výbornú dobovú atmosféru, vizuálnu stránku a i príjemný gunplay.

Na strane druhej tu ale je prinajmenšom kolísavá kvalita českého dabingu a rezignovanie na tradičné realistické prvky, ktorými sa originál dodnes líši od početnej žánrovej konkurencie. Každopádne, ukážka s názvom A Life of Reward Too Big to Ignore šikovne predáva kvalitné aspekty hry a servíruje ich v dobre zostrihanom jeden a pol minútu dlhom balíčku.

Nový trailer Mafia Definitive Edition
Zdroj: forbes.com

Ten dáva do popredia lojalitu, mafiánsku rodinu, dokonca aj denný chleba gangstra v podobe krutých vrážd, nemorálneho rozkrádania a divokého preháňania sa po pochmúrnych uliciach mestečka Lost Heaven.

Mafia: Definitive Edition sa na naše herné obrazovky dostaví 25. septembra 2020. Opätovne sa vžiť do kože začínajúceho Thomasa Angela bude umožnené vlastníkom konzol PlayStation 4, Xbox One a samozrejme aj majiteľom osobných počítačov.

Presvedčilo vás nedávne preview a trailer o kvalitách, prípadne stále nemáte vytvorený názor na prichádzajúci remake? Podeľte sa s nami o svoje postoje prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -