Nový trailer na Evangelion: 3.0+1.0 láka na epické zakončenie kvadrológie a odhaľuje dátum vydania

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pokiaľ ste sa nikdy nedostali do kontaktu s anime sériou Neon Genesis Evangelion (Šinsejki Evangelion), tak vám túto jazdu odporúčam všetkými desiatimi. V Japonsku sa vysielala medzi rokmi 1995 a 1996, má len jednu sériu, ktorú dokážete zhltnúť za jeden víkend. Dnes je dostupná napríklad Netflixe, čím sa dostala do povedomia širšieho publika. Príbeh sa točí okolo troch detí, ktoré v gigantických robotoch s názvom EVA obraňujú mesto Neo Tokyo.

To je napádané takzvanými Anjelmi, ktorí sú alternatívou Kaiju z aktuálnej kinematografie (Pacific Rim, Godzilla, …). V akčnom príbehu je však zaobalená neuveriteľne depresívna metafora, ktorá sa okrem iného zaoberá aj existenčnou krízou. Seriál je dodnes považovaný za jedno z najlepších anime v histórii a od vydania vyšlo na jeho motívy už niekoľko filmov alebo hier. Posledná časť filmovej série, Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time, vyjde budúci rok.

Nový trailer na Evangelion: 3.0+1.0

Ak ste už videli základné anime aj s filmom The End of Evangelion, ktorý sériu ukončil, môžete sa presunúť na novú filmovú „remake“ trilógiu (čoskoro kvadrológiu). Tá síce po prvom filme odbočila od príbehu originálnej série, no je na omnoho vyššej vizuálnej úrovni. Skladá sa z filmov Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone (2007), Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance (2009) a Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo (2012). Štvrtá a zároveň finálna časť mala v Japonsku vyjsť už 27. júla, no kvôli celosvetovej pandémii bola presunutá.

Nový trailer však potvrdil budúcoročný dátum vydania – 23. január 2021. 36-sekundová ukážka ponúka pohľad na nové plugsuity, ktoré oblieka Asuka Langley Soryu a Mari Makinami Illustrious. Taktiež vidíme nové EVA roboty, napríklad vylepšený Evangelion Unit-00. Celkovo sa trailer zameriava na následky po udalostiach vo filme Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo. Ak sa vydania finálnej snímky už nemôžete dočkať, čakanie si môžete skrátiť prvými desiatimi minútami, ktoré nájdete na tomto odkaze s anglickými titulkami.

Máte nasledované Evangelion anime a filmy, alebo sa do toho sveta ešte len plánujete ponoriť? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -