Nový trailer na komiksovku Morbius spája svet Venoma so všetkými Spider-Man univerzami

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

„Ja som Venom,“ hovorí Jared Leto v oficiálnej ukážke. Nerobíme si srandu. Nový trailer na komiksovku Morbius je dôležitejší ako sa mohlo zdať. Spája totiž všetky známe univerzá, od Sony’s Spider-Man Universe (svet Venoma a Morbia), cez Marvel Cinematic Universe (svet Toma Hollanda), po náznaky ďalších pavúčích svetov (pôvodný Spider-Man a Amazing Spider-Man). A koniec koncov ani samotný film nevyzerá vôbec zle, štúdio Sony viditeľne zapracovalo na digitálnych efektoch.

Ale pekne postupne. Jared Leto stvárni doktora Michaela Morbiusa, ktorý trpí závažnou, nevyliečiteľnou chorobou. Experimentuje na vlastnom tele s vidinou vynájdenia lieku, ktorý pomôže ostatným s rovnakou diagnózou. Až pokým zo seba nestvorí Morbia, žijúceho upíra. Morbius získava nadprirodzené schopnosti ako nadľudskú silu, netopierie videnie, či akúsi schopnosť lietať. Tú demonštruje v epickej scéne v metre. Doktor tak bojuje sám so sebou, jedna polovica chce zachraňovať ľudí, zatiaľ čo tá druhá túži po krvi.

Nový trailer na film Morbius:

Zatiaľ čo úspešné snímky Venom a Venom 2: Carnage prichádza fungujú ako akčné komédie, Morbius podľa ukážky zamieri do vôd akčného hororu. Určitému humoru sa síce nevyhneme, no celé to vyzerá omnoho temnejšie, skoro ako film z dielne DC. A ako som už načrtol, štúdio sa vďaka početným odkladom malo čas pohrať so zdokonalením CGI a vizuálnych efektov. Nikdy som si nemyslel, že to napíšem, avšak Morbius vyzerá z nového traileru dosť epicky.

Morbius spája všetky Spider-Man univerzá

Teraz ku spojeniam rôznych svetov, ktoré divákov zaujímajú azda najviac. Je to poriadne zmätočné, keďže sme si mysleli, že sa film bude odohrávať v Sony’s Spider-Man Universe (bývalý Sony Pictures Universe of Marvel Characters). Morbius totiž na konci vtipkuje a predstaví sa ako „Venom“, čím dokazuje jeho existenciu vo svojom svete.

Michael Keaton Adrian Toomes Vulture
Zdroj: crossvideodays.com

Rovnako ako v prvom traileri sa ukazuje herec Michael Keaton ako Adrian Toomes/Vulture, ktorý patrí do sveta MCU. Vo filme Spider-Man: Návrat domov sa predsa postavil proti Spider-Manovi Toma Hollanda.

Morbius
Zdroj: in.ign.com

Tu sa nám to zamotáva ešte viac. Na plagáte s nápisom „vrah“ vidíme Spider-Mana v pôvodom kostýme, ktorý nosil herec Tobey Maguire. Viac spojitostí s trilógiou režiséra Sama Raimiho sme nenašli.

Morbius
Zdroj: comicbook.com

Omnoho viac náznakov tu máme zo sveta Amazing Spider-Man, v ktorom Petera Parkera stvárňoval Andrew Garfield. Napríklad logo budovy Oscorp Tower je identické tomu z filmu The Amazing Spider-Man 2. Na obálke novín zároveň vidíme spomenuté postavy Rhino a Black Cat, ktoré sa tiež objavili v tomto filme. Alekseia Sytsevicha tam v mechanickom obleku nosorožca stvárnil Paul Giamatti, zatiaľ čo postavu Felicie Hardy hrala Felicity Jones.

Morbius
Zdroj: thedirect.com

Už potitulková scéna Venom 2: Carnage prichádza nám jasne naznačila, že multiverzum je dokorán otvorené. Eddie Brock (Tom Hardy) a Venom sa objavili v rovnakom svete so Spider-Manom (Tom Holland). A všetko nasvedčuje tomu, že aj Morbius bude dôležitou súčasťou skladačky. Viac sa dozvieme 27. januára 2022, kedy snímka dorazí po mnohých odkladoch do slovenských kín.

Ako si vysvetľujete spojenie univerz vy? Vaše názory a nápady nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -