5 vecí, ktoré nám odhalil nový trailer na Star Wars 9

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Čo nám odhalil nový trailer na Star Wars 9?

Pred pár dňami sa konala Disney akcia D23, na ktorej bol okrem iného odhalený aj nový trailer na Star Wars 9. Najprv mali tú možnosť ho vidieť iba tamojší návštevníci, no po pár dňoch bol zverejnený aj pre širšiu verejnosť. A je pravda, že sa moc nedá nazývať trailerom.

Skôr ide o mix rôznych scén z predošlých filmov, pričom sa na konci samozrejme ukázal aj Star Wars: The Rise of Skywalker. Videli sme hneď niekoľko zaujímavých ústrižkov, ktoré dokopy nedávajú žiaden zmysel. Na druhú stranu nám prezradili niekoľko zaujímavých informácií, ktorým vďaka nedostatku kontextu vôbec nerozumieme. Poďme si teda rozobrať tie najzaujímavejšie!

C-3PO s červenými očami

Star Wars 9
Zdroj: screenrant.com

Toto je jedným z najviac šokujúcich záberov z celej D23 ukážky. Milovaného robota C-3PO sme na sekundu videli s červenými očami, no nebol nám k tomu poskytnutý žiaden kontext. Čo to teda môže znamenať? Droidi s červenými očami väčšinou predstavujú to, že sa do nich niekto hackol.

Pokiaľ by šlo ešte o väčšie klišé, tak červené oči často predstavujú zlé úmysly. Na druhú stranu je možné, že C-3PO obdržal nejaké vylepšenie. Na jednom z uniknutých plagátov sme ho predsa videli držiac Chewieho kušu. Je teda možné, že práve táto scéna vedie k tejto akčnej sekvencii?

Rey a Kylo Ren bojujú na vraku Hviezdy smrti

Star Wars 9
Zdroj: starwars.com

Už prvá ukážka na film Star Wars: The Rise of Skywalker ukázala vrak druhej Hviezdy smrti, ktorý padol na planétu Endor. Nový trailer z D23 tak pokročil ešte ďalej a ukázal nám Rey a Kylo Rena, ktorí na tomto vraku bojujú. Je dosť možné, že sa pozeráme na posledný súboj celého filmu.

To by zároveň znamenalo, že ide aj o posledný súboj so sveteľnými mečmi v hlavnej Star Wars ságe. Ak by sa táto scéna naozaj nachádzala v poslednej tretine filmu, tak je nám jasná jedna vec. Rey ostane na strane svetla, zatiaľ čo Kylo Ren ostane pohltený temnotou.

Palpatine rozpráva

Star Wars 9
Zdroj: polygon.com

Už dlhší čas vieme, že vo filme Star Wars 9 uvidíme starú známu postavu Palpatina. Ako prežil udalosti z filmu Epizóda VI – Návrat Jediho? Netušíme. Akú úlohu bude zohrávať v najnovšom filme? To tiež netušíme. Každopádne, v prvej ukážke sme počuli jeho strašidelný smiech.

Plagát z akcie D23 nám dokonca ukázal aj jeho tvár, no tá vraj nepochádza priamo z filmu. Bolo potvrdené, že na tomto plagáte vidíme hlavu z modelu Hot Toys figúrky. Čo nám teda tvorcovia filmu taja? V najnovšej ukážke ho dokonca počujeme rozprávať – „Tvoja cesta sa blíži ku koncu.“ Komu smeruje túto vetu?

Dych Dartha Vadera

Star Wars 9
Zdroj: comicbook.com

Ihneď po slovách Palpatina nasledoval legendárny dych Dartha Vadera. A ako už určite viete, ani nová Star Wars trilógia naň nezabudla. Samotný Kylo Ren predsa vzhliada k svojmu starému otcovi a povedal si, že pokračuje v jeho misii. Bude teda nejakým spôsobom aj súčasťou filmu Star Wars: The Rise of Skywalker?

Je dosť možné, že sa ukáže ako Force ghost. Taktiež môže ísť iba o marketingový ťah. Každopádne, exkluzívna ukážka z akcie D23 potvrdila, že sa jeho poškodená maska vráti aj v novom filme. Táto legenda predsa nemôže upadnúť do zabudnutia…

Pridá sa Rey na temnú stranu?

Star Wars 9
Zdroj: time.com

Na samotnom konci ukážky vidíme zlú Rey v čiernom habite a s dvojitým červeným mečom. Už v niekoľkých teóriách padla reč na to, že by sa Rey mohla pridať na temnú stranu, aj keď koniec filmu Star Wars: Poslední Jediovia nasvedčoval niečo iné. Pravdepodobné teda je, že ide iba o nejaký tip vízie, ktorým nás chcú tvorcovia v ukážke zmiasť.

Každopádne, jej meč vyzerá naozaj zaujímavo. Veľmi sa podobá na ten, ktorý používal Darth Maul vo filme Epizóda I – Skrytá hrozba. Tento má však dlhšiu rúčku, pretože Rey je zvyknutá bojovať s dlhou palicou bo. Okrem toho sa dokáže zložiť na meč s dvoma čepeľami (podobný používali Jedi Temple Guards v seriáli Star Wars Rebels).

Čo hovoríte na túto ukážku, ktorá nám neposkytla žiadne vysvetlenia? My sa po nej ešte viac tešíme na film, ktorý uvidíme už 19. decembra 2019!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -