Zabudnite na starú Transformers sériu. Nový film spoznal svojho režiséra a scenáristu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Máte vo všetkých pripravovaných Transformers filmoch úplný guláš? My sa vám to pokúsime trochu usporiadať. Po filme Transformers: Posledný rytier (2017) sa štúdio Paramount Pictures a spoločnosť Hasbro rozhodli, že dajú režisérovi Michaelovi Bayovi stopku. O rok neskôr prišiel do kín Bumblebee od filmára Travisa Knighta, ktorý sérii vdýchol druhý dych.

Držal sa viac pri zemi, vydal sa rodinnejšou cestou a obmedzil výbuchy a deštrukcie veľkomiest. Po kladných ohlasoch bolo jasné, že sa s pôvodnou sériou Transformers môžeme rozlúčiť. Prichádza nová éra, štúdio sa rozhodlo zmeniť prístup. Aktuálne pripravuje hneď niekoľko celovečerných filmov a jeden z nich sa nám bližšie odhalil len pred pár dňami.

transformers filmy
Zdroj: uhdpixel.com

Nový Transformers film

Magazín The Hollywood Reporter priniesol správu, že si nový Transformers film našiel režiséra a scenáristu. Režisérsku pozíciu obsadí Angel Manuel Soto (Charm City Kings), ktorý prinesie aj hraný film o DC superhrdinovi Blue Beetle. Pero scenáristu zoberie do rúk Marco Ramirez, známy najmä vďaka seriálu Daredevil od Netflixu.

Zdroj tiež dodal, že tento zatiaľ nepomenovaný projekt bude samostatným filmom mimo hlavného Transformers univerza, ktoré odštartovalo v roku 2007. Film sa stále nachádza na úplnom začiatku svojho vývoja, takže zatiaľ nepoznáme ani producentov. Každopádne, o ďalších pripravovaných projektoch už toho vieme o niečo viac.

Ďalšie pripravované filmy

Ďalší hraný film zrežíruje Steven Caple Jr. (Creed II), keďže iniciatívu pri Creed III preberá Michael B. Jordan. Dostal pracovný názov Transformers: Beast Alliance a adaptovať by mal animovanú sériu Beast Wars. Transformers: Beast Alliance bude zasadený do sveta filmu Bumblebee a odohrávať sa bude v 90. rokoch. Nakrúcanie má odštartovať koncom jari alebo začiatkom leta 2021.

transformers
Zdroj: cbr.com

Mimo toho sa pripravuje aj ďalší samostatný film, tentokrát animovaný prequel. Jeho réžiu má na starosti Josh Cooley (Toy Story 4) a predstaví nám počiatky Autobotov a Decepticonov na ich rodnej planéte Cybertron. Špecificky sa zameria na vzťah dvoj rivalských lídrov Optimusa Primea a Megatrona. Tento celovečerný animák bude úplne oddelený od hranej série, s ktorou nebude mať nič spoločné.

Tešíte sa na nový Transformers film, alebo by ste radšej sledovali pokračovanie pôvodnej série od Baya? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -