Zbohom, Michael Bay. Reštart série Transformers spoznal svojho režiséra a produkcia sa hýbe vpred

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

Rozlúčte sa so svojimi obľúbenými postavami, nový Transformers film prichádza. Sériu od režiséra Michaela Baya sme sledovali od roku 2007 až po Transformers: Posledný rytier (2017), ktorý bol posledným klincom do rakvy. Štúdio Paramount Pictures v spolupráci s Hasbro sa tak rozhodlo vydať inou cestou.

V roku 2018 vydali vedľajší film Bumblebee, ktorý bol rodinnejší a konečne zmenil réžiu, o ktorú sa postaral Travis Knight. V očiach fanúšikov aj kritikov išlo o veľký úspech, séria nevyhnutne potrebovala nový dych. Po finančnej stránke si snímka celosvetovo zarobila 467 miliónov amerických dolárov z produkčného rozpočtu 135 miliónov. To je síce slušné, no séria bola zvyknutá na vyššie čísla.

transformers filmy
Zdroj: uhdpixel.com

Nový Transformers film spoznal režiséra

Ale čo ďalej? Jedno je isté – zabudnite na sériu od Michaela Baya, tá je oficiálne von z hry. Štúdio aktuálne pripravuje hneď niekoľko hraných filmov, pričom jeden z nich nahradí hlavnú sériu. Scenáristi James Vanderbilt a Joby Harold pripravovali dva odlišné scenáre, nakoniec sa pôjde vpred s verziou od Harolda. Dnes už poznáme aj meno režiséra, ktorý reštart Transformerov prinesie na strieborné plátna. Stane sa ním Steven Caple Jr., ktorý má na konte športovú drámu Creed II. Prečítajte si, čo uviedol server Deadline:

„Po stretnutí s niekoľkými poprednými predstaviteľmi vrátane prezidentky Paramount Motion Picture Emmy Watts sa štúdio rozhodlo, že sa Caple najlepšie hodí pre franšízu, ktorú sa štúdio rozhodlo prerobiť na začiatku roka.“

Zatiaľ je otázne, či sa film opäť vyberie cestou Bumblebeeho, teda sa držať nižšie pri zemi. Alebo nám opäť prinesú veľkolepé vizuálne predstavenie (s menšou deštrukciou a výbuchmi od Baya), ktoré odštartuje novú sériu.

animovaný Transformers film
Zdroj: twitter.com

Mimo toho sa pripravuje aj ďalší samostatný film, tentokrát animovaný prequel. Jeho réžiu má na starosti Josh Cooley (Toy Story 4) a predstaví nám počiatky Autobotov a Decepticonov na ich rodnej planéte Cybertron. Špecificky sa zameria na vzťah dvoj rivalských lídrov Optimusa Primea a Megatrona. Tento celovečerný animák bude úplne oddelený od hranej série, s ktorou nebude mať nič spoločné.

Tešíte sa na nový Transfomers film, alebo by ste sa radi vrátili do sveta od Michaela Baya? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: movieweb.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -