Pokračovanie Votrelca je na ceste. Pôjde v šľapajách filmov Prometheus a Covenant?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pokračovanie filmovej série Votrelec je na stole už niekoľko rokov. Pôvodný film z roku 1979 nakrútil režisér Ridley Scott, ktorý sa k sérii vrátil až po viac ako 30 rokoch filmom Prometheus (2012). Na to neskôr v roku 2017 naviazal snímkou Votrelec: Covenant, pričom jeho posledné dve časti série prijali veľmi rozporuplné ohlasy a hodnotenia.

Namiesto samotných votrelcov sa príbeh zameral skôr na androidov a takzvaných Inžinierov, čo sa mnohým fanúšikom pôvodných častí nepáčilo. Vo vzduchu tak ostala vysieť otázka ohľadom toho, akým smerom posunúť sériu ďalej. Karty zamiešal aj fakt, že všetky práva získalo štúdio Disney po odkúpení 20th Century Fox (dnes už 20th Century Studios).

Ridley Scott
Zdroj: geektyrant.com

Tvorca tejto ikonickej a dnes už kultovej sci-fi série niekoľkokrát jasne naznačil, že pracuje na ďalšom filme. Opäť sa malo jednať o prequel k originálnej sérii, keďže aj samotný Votrelec: Covenant skončil veľmi otvorene. Herečka Sigourney Weaver síce rozprávala o filme Votrelec 5, no sama potvrdila, že sa režisér vybral úplne iným smerom. Smerom, ktorým chcel rozšíriť mytológiu sveta série Votrelec.

A všetko nasvedčuje tomu, že sa ku „klasickej“ formulke prvých filmov už vrátiť nechce. Ako prezradil v jeho najnovšom rozhovore pre magazín Forbes, on sám si nie je istý tým, aký prístup zvoliť pri pokračovaní tejto značky.

pokračovanie votrelca
Zdroj: boxofficebuz.com

Nový Votrelec film je na ceste

S veľkou pravdepodobnosťou pôjde o ďalší prequel, no tentokrát nemusí ísť o priame naviazanie na filmy Prometheus a Votrelec: Covenant. On sám si je predsa vedomý toho, že jeho posledný film u kritikov a fanúšikov pohorel.

„Je to v procese. Išli sme cestou, ktorou sme sa pokúsili pretvoriť sériu filmami Prometheus a Covenant. To, či sa k tomu vrátime alebo nie, je otázne, pretože Prometheus to veľmi dobre nabudil. Ale viete, kladiete si základné otázky ako: ‘Naozaj samotnému Votrelcovi, facehuggerovi, chestbursterovi, všetkým došla para? Naozaj musíte prehodnotiť úplne celú vec a jednoducho použiť to slovo vo franšíze?’ To je vždy základná otázka.“

Ridley Scott týmto vyjadrením oficiálne potvrdil, že pracuje na novom filme. Avšak určite ho netreba očakávať v najbližšom čase, keďže ani on sám si nie je istý, ktorým smerom sa tentokrát vydať.

raised by wolves
Zdroj: bosshunting.com

Pokiaľ ste však fanúšikmi jeho tvorby, určite vyskúšajte nový seriál Raised by Wolves, ktorý beží na streamovacej službe HBO Max. On sám sa postaral o réžiu dvoch epizód a zároveň celý seriál produkuje pod jeho spoločnosťou Scott Free Productions. A mnohí fanúšikovia hovoria, že seriál Raised by Wolves je presne tým, čím film Prometheus nikdy nebol.

Chcete, aby sa nový Votrelec vydal cestou filmov Prometheus a Covenant? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -