Viggo Mortensen v drsnom traileri vyvracia všetko, čo vieme o westernoch

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Western Vigga Mortensena sľubuje drsný zážitok

Herec, režisér, fotograf, maliar či hudobník Viggo Mortensen sa po prestávke opäť vráti na obrazovku, tentokrát v podobe drsného westernu The Dead Don’t Hurt. Prichádzajúca novinka práve dostala prvý trailer, ktorý sľubuje dôraz na autenticitu i pútavý príbeh. Okrem toho, že si Mortensen nový western napísal, zrežíroval a vytvoril k nemu aj hudobný sprievod, zahrá si v ňom aj hlavnú úlohu.

Dej sa zameriava na dvojicu prisťahovalcov Vivienne Le Coudy (Vicky Krieps) a dánskeho imigranta Holgera Olsena, ktorého si zahral Mortensen. Ich príbeh lásky sa rozvíja v San Franciscu, kde si dvojica postupne buduje nový domov. Idylka je však prerušená príchodom občianskej vojny, do ktorej sa Holger rozhodne zapojiť.

Vivienne je na správu statku ponechaná sama, čo využije syn mocného miestneho statkára, ktorý má na Holgerovu ženu zálusk. V mestečku, kde vládne skorumpovaný šerif a silný rančer, sa Vivienne spravodlivosti nedovolá. Musí sa preto zmieriť s tým, kým sa stala nielen ona sama, ale tiež Holger, ktorý sa vráti z vojny.

Mortensen svoj western označuje ako hlboko osobný príbeh dvojice prisťahovalcov. The Dead Don’t Hurt nemá byť westernom v tradičnom slova zmysle, ale predstavuje komplexný vzťah dvoch ľudí v neľahkej historickej dobe.

Sprevádzajú ho výborné ohlasy

Nový western mal premiéru na filmovom festivale v Toronte, kde si vyslúžil pozitívne prijatie. Dokazuje to aj agregátový portál Rotten Tomatoes, kde má novinka 85 % hodnotenie. V ohlasoch sa okrem fantastických hereckých výkonov spomína aj jedinečné zachytenie dobovej atmosféry a odlišnosť od tradičného westernového žánru.

Viggo Mortensen Western
Shout! Studios

Ak aj novinka predstavuje klišé, robí tak len preto, aby ho následne mohla vďaka prekvapivým zvratom rozdupať.  Film má v USA premiéru 31. mája, na Slovensku ho zatiaľ do programu nezaradil žiadny distribútor. Je preto možné, že The Dead Don’t Hurt bude neskôr dostupný len na niektorej zo streamovacích služieb.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -