Nový Willy Wonka čoskoro spozná meno herca v hlavnej úlohe. Bude ním Tom Holland?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Filmové štúdio Warner Bros. zužuje počet kandidátov a nový Willy Wonka už čoskoro spozná meno herca v hlavnej úlohe. V hľadáčiku sa momentálne nachádzajú Tom Holland (Spider-Man: Ďaleko od domova) a Timothée Chalamet (The King, Duna).

Pokračovanie je v príprave už nejaký čas a vyrozpráva príbeh o začiatkoch slávneho výrobcu sladkostí. Plánovaný dátum uvedenia filmu padol na 17. marec 2023. O réžiu sa postará Paul King (Paddington).

Zdroj: screenrant.com

Nový Willy Wonka sa posúva vpred

O obsadení hlavnej úlohy sa po internete šíria všelijaké fámy. No už dlhšie je verejne známe, že na vrchole zoznamu kandidátov sa nachádzajú talentovaní 24-ročný Tom Holland a 25-ročný Timothée Chalamet. Oboch hercov môžeme zaradiť medzi najuznávanejšie mladé hviezdy svojej generácie a preto niet pochýb, že si Warner Bros. vybralo tých správnych.

No okrem hlavného hereckého obsadenie bude zaujímavé sledovať, koho obsadia do postáv UmpaLumpov. V raných vydaniach knihy bola táto rasa opísaná ako „africkí pygmejovia“, ktorých Wonka objavil a priniesol pracovať do svojej továrne. A nebudeme si klamať, znie to dosť imperialisticky a rasisticky, takže aj z toho dôvodu si bude musieť dať štúdio Warner Bros. veľký pozor, aby nevznikli medzi divákmi problémy s rasovými odkazmi.

Willy Wonka
Zdroj: tribpub.com

Uspeje Willy Wonka v očiach divákov?

Túto ikonickú postavu netreba nikomu predstavovať. Pôvodne sme sa s ňou stretli v knihe Charlie a továreň na čokoládu od spisovateľa Roalda Dahla. Jeho popularita však rapídne stúpla po tom, čo ho vo filmovej adaptácii z roku 1971 stvárnil nebohý Gene Wilder.

V roku 2005 si postavu Willyho Wonku zahral aj Johnny Depp v menej vychvaľovanom remaku, kde nám ho tvorcovia predstavili ako excentrického majiteľa továrne na čokoládu.

Do tretice si Willyho Wonku skúsi niekto mladší, no koho nakoniec uvidíme v tejto úlohe je zatiaľ otázne. Potenciál na úspech pripravovaný projekt určite má a či sa tvorcom podarí zachovať pozitívne dedičstvo, ako aj vyvážiť jeho ofenzívnejšie prvky, uvidíme až o pár rokov. O všetkých aktualizáciách vás budeme informovať.

Bude podľa vás nový Willy Wonka úspešným filmovým projektom alebo nás čaká sklamanie? Názor nám môžete zanechať dole v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -