Filmy

Obchod medzi Disney a 20th Century Fox je uzavretý! Naozaj X-Meni poputujú k Avengerom?

Obchod medzi Disney a 20th Century Fox

Keď niečo Disney chce, tak si po to pôjde! Po tom, čo Marvelovky začali kraľovať Hollywodskym blockbusterom, Disney vedelo, že svojich hrdinov si bude musieť rozšíriť. Na to im však chýbali filmové práva, keďže najpopulárnejšie z nich vlastnilo štúdio 20th Century Fox. Tí s nimi urobili úspešné trháky ako X-Men alebo Deadpool, avšak aj nepodarky ako filmy s Fantastickou Štvorkou, kde iba zničili komiksovú povesť prvej Marvelovskej rodinky. Nuž, keďže teda Disney tieto postavy chce pojať po svojom, vyriešili to jednoducho… kúpili celé štúdio!

Takéto niečo je vo svete kinematografie skutočne nevídané a asi nikto z nás tomu stále nemôže poriadne uveriť. Každopádne, posledné správy potvrdzujú, že obchod za ohromných 71 miliárd dolárov bol úspešne schválený. Nasledujúce mesiace sa teda začnú robiť všetky formality, aby Disney mohlo začať svoj nový majetok poriadne využívať. Čo teda všetko budú vlastniť? X-Menov, Deadpoola, Fantastickú Štvorku, Votrelcov, Predátorov, Kingsmanov, Planétu Opíc, Simpsonovcov a aj Avatarov. Všetko sú to fantastické tituly, no najzaujímavejšími sú nepochybne práve tie komiksové.

Existujúce projekty

prvé fotky z dark phoenix

Zdroj: youtube.com

X-Men filmy si za ten čas stihli vytvoriť jednu naozaj veľmi peknú sériu. Mnoho ľuďom sa dokonca páčila viac ako samotné gigantické Marvelovky a ich filmy s Wolverinom a Deadpoolom sa zapísali medzi najlepšie komiksovky posledných rokov. Určite teda viete, že 20th Century Fox túto sériu ešte ukončiť neplánovalo, a že dokonca v tejto chvíli majú vo výrobe ďalšie dva projekty, ktoré sú už takmer hotové. Reč je o filmoch Dark Phoenix a New Mutants, ktoré sú momentálne v post-produkčných fázach.

Internet už klasicky začal špekulovať, či vlastne tieto filmy po uskutočnenej dohode s Disney ešte uvidíme. Odpoveď je jasná – áno, uvidíme, no pôjde o skutočne posledné filmy v X-Men sérii, keďže Disney bude na svoj MCU príchod potrebovať všetkých mutantov pekne reštartovaných. Najťažšie to však určite bude mať Deadpool, ktorý si niečo takéto vďaka ohromnému úspechu dovoliť nemôže. Keďže si ten ale aj tak žije vo svojom vlastnom svete medzi filmovými univerzami, veľké zmeny pri ňom nečakáme.

hugh jackman wolverine

Zdroj: usatoday.com; meemcopter.deviantart.com

Zaujímavý bude aj príchod Fantastickej Štvorky, ktorá patrí k najlepším titulom aké kedy Marvel Comics vydal. Určite bude Disney chcieť túto tímovku vykúpiť z predošlých filmov. My teda veríme, že budúcnosť mutantov v MCU a aj ostatných hrdinov bude veľmi pestrá, každopádne, kým sa ich v MCU filmoch skutočne dočkáme, bude ešte nejaký ten čas trvať.

Ste radi, že odkúpenie štúdia 20th Century Fox prebehlo? Čo vravíte na prechod mutantov do MCU? Máte nejaké nápady ako ich tam dostať? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

About author

They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si zatiaľ najlepší pohľad na zloducha Taskmastera z filmu Black Widow

  FilmyOdporúčame

  Tom Hardy odhalil prvý pohľad na Woodyho Harrelsona ako Carnagea vo filme Venom 2

  Filmy

  Dočkáme sa hranej Disney rozprávky Aladin 2 oveľa skôr, ako sme mysleli?

  FilmyOdporúčame

  Ako legendárny film Čarodejník z krajiny Oz navždy zmenil kinematografiu?

  Pridaj komentár